Героєм, який підірвав себе у Маріуполі, виявився уродженець Самбірщини (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Героєм, який підірвав себе у Маріуполі, виявився уродженець Самбірщини (ВІДЕО)
18 Квітня, 18:54

Героєм, який підірвав себе у Маріуполі, виявився уродженець Самбірщини (ВІДЕО)

9 квітня під час боїв за Маріуполь героїчно загинув 44-річний офіцер прикордонник Дашко Ігор Тарасович. Підрозділ, у складі якого був підполковник Дашко, спільно з побратимами з інших Сил оборони України стримували переважаючі сили ворога у визначеному секторі оборони міста-героя. Державна прикордонна служба сьогодні поділилась історією Героя.

Під час спроби прориву противником позиції Ігор Тарасович прикривав відхід побратимів на запасні позиції. Прикордонник був важко поранений і щоб не потрапити в полон самому та не дати ворогу захопити радіостанцію він прийняв важке рішення – підірвати себе гранатою. В радіоефірі пролунали останні слова мужнього прикордонника: “Слава Україні!”, – нагадали у прикордонній службі.

Ігор Дашко народився у місті Самбір, що на Львівщині. Він закінчив місцеву школу №1 імені Тараса Шевченка та все своє життя присвятив військовій службі Державній прикордонній службі України. За кілька місяців до завершення контракту та звільнення з військової служби у запас Ігор Тарасович будував плани про цивільне життя.

Коли почалося повномасштабне вторгнення російських загарбників в Україну Ігор Дашко був у складі прикордонних підрозділів, які брали участь в Операції об’єднаних сил. Це була вже третя ротація офіцера на схід, в зону проведення бойових дій.

Ця поїздка для нього виявилася останньою. З 24 лютого місто Маріуполь стало форпостом оборони на сході України. Постійно ведуться жорстокі бої з ворогом, який переважає своєю чисельністю. З початку березня місто знаходиться в облозі, орки знищили майже всю інфраструктуру, пошкодили підстанції з подачі води, електрики, тепла і зв’язку.

В таких складних умовах прикордонники спільно з побратимами інших збройних формувань ведуть жорстокі бої з окупантом за кожен квадратний метр міста. Один із вуличних боїв став для Ігоря Тарасовича останнім. Друзі та колеги згадують Ігоря Тарасовича як дуже позитивного та хорошого офіцера, – зазначають прикордонники.

В нього залишилися дружина та донька. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу Указом Президента України №252/2022 підполковнику Ігорю Тарасовичу Дашку присвоєне звання Герой України (посмертно).

Відео