«Хіба вони думають про людей? Захищають свої інтереси»: мешканці Старосамбірщини прийшли з вимогами до ЛОДА | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Хіба вони думають про людей? Захищають свої інтереси»: мешканці Старосамбірщини прийшли з вимогами до ЛОДА
28 Жовтня, 17:43
logo-black

«Хіба вони думають про людей? Захищають свої інтереси»: мешканці Старосамбірщини прийшли з вимогами до ЛОДА

Антоніна Скляренко

Сьогодні більше пів сотні мешканців Старосамбірського району приїхали в обласну державну адміністрацію. Хотіли напряму задати питання очільнику області Маркіяну Мальському: чому їх не чує влада та чому ділить район так, як краще їй, а не мешканцям. Адже замість запропонованих раніше шести ОТГ в районі хочуть утворити всього три – Старосамбірську, Хирівську і Добромильську.

«Хоч важко мені, але зробила всі зусилля і приїхала. Мені вже не треба багато, але не можу дивитися, як свідомо забирають майбутнє в моїх дітей і внуків. Хто буде жити в Стрілках, якщо їх об’єднають із Старим Самбором? Як молодь буде лікуватися, вчитися, як жити? Та виїдуть із цього селища туди, де ближче до адміністрації, а регіон між собою розділять олігархи», – опираючись на палицю, прямує до ОДА пенсіонерка Ганна Шостак із селища Стрілки.

Разом із жінкою на четвертий поверх адміністрації піднімаються сільські голови, депутати райради та місцеві активісти. Люди сідають у актовій залі. За якусь мить їм повідомляють, що очільника ЛОДА немає, він поїхав на зустріч з президентом. Радять зачекати заступника Василя Лозинського.

«Товариство, якщо ми дозволимо таке об’єднання, яке нам нав’язують, все, назад шляху не буде. Вчергове нам насадять ті позиції, які бачать зверху, а не те, як легше і практичніше людям, – каже активіст та депутат Старосамбірської райради Василь Курій. – На початок 2016 року, попередня влада уже проводила розрахунки, тоді теоретично район був поділений на 7 громад, які мали би бути спроможними. Це Нижанковичі, Нове Місто, Міженець – малі громади та Старий Самбір, Хирів, Добромиль і Стрілки – великі. Громада Старосамбірщини власне і вимагає, аби такий план залишився, правда, Міженець та Нове місто зараз хочуть об’єднатися, тому, в результаті, по району утворюється 6 ОТГ», – пояснює.

«Мені просто дивно, чому так все відбувається. Чому владі не цікаво, як розвиваються ті ОТГ, які вже створені і успішно себе показали. На словах воно наче все так гарно звучить. От на зустрічі Альона Бабак із Києва розповідала, що об’єднуватимуть за принципом, аби в громаді була своя опорна школа, садок. Все це ми змогли утворити, більше того, ми дали людям робочі місця, у нас у Нижанковичах створено 9 фермерських господарств, 25 підприємств. Молодь не їде на заробітки, а залишається у нас, створюють родини. Нащо зараз це все перекреслювати і малювати якісь інші, нікому незрозумілі, перспективні плани», – обурюється Нестор Ціцімірський, депутат селищної ради Нижанковичів.

За годину до людей виходить заступник голови ЛОДА Василь Лозинський. Пропонує обрати кількох представників для подальшої комунікації. Йому дають на ознайомлення рішення районної сесії Старосамбірської райради. Там зазначено, чому саме мешканці проти такого укрупнення, де лише Старосамбірська ОТГ налічуватиме більше 36 тисяч людей.

«Є бачення, що після 15 листопада у нас будуть представники Мінрегіону. Можна буде прийти на зустріч. Насправді насильно ніхто нікого об’єднувати і йти проти ваших інтересів не хоче, але ж мусять бути якісь економічні обрахунки, є громади, які просто не зможуть самі існувати, – пояснює Лозинський. – Ми отримали нині ваші пропозиції і вони будуть розглянуті. Будуть проведені обрахунки по запропонованих вами об’єднаннях, вивчені аргументи. І з тої ситуації випливатиме рішення. Не думаю, що у Києві пропустять всі 6 запропонованих вами ОТГ, але будемо дивитися».

«Мені здається, що найбільша проблема влади, яка приймає всі ці рішення, – це те, що вони просто не мають поняття, що саме і де об’єднують. Вони не виїздять на місця. Не знають, що означає з Мшанця проїхати 40 кілометрів до Старого Самбора, бо там буде центр ОТГ, щоб взяти довідку чи відвезти туди дитину до школи. Тими дорогами, які там прокладені, цьому можна присвятити цілий день, а то й два. На переконання 100% людей, у нашому районі має бути 6 ОТГ, для нормального функціонування і життя. Невже це не аргумент для влади? З якою метою тоді створювати ці об’єднання, хто у них житиме?» – висловив свою думку отець Роман Гром.

Зустріч із заступником ОДА триває більше години. В результаті чиновник пообіцяв, що пропозиції, які йому сьогодні подали від мешканців Старосамбірщини, розглянуть. В середу до вечора буде прийняте рішення і про нього повідомлять ініціативну групу.

«Сумно і дуже прикро, що про анонсовану нами зустріч не знали в ЛОДА. Про це було повідомлено в ЗМІ, у соцмережах, про це знали багато людей, але про це не знали люди в шоломах, які сидять в ОДА. Вони не чують нас. Мені дуже сумно, що вони були не підготовлені. Мальський прислав свого заступника, який нічого новішого не запропонував. Єдине, на що погодився, так це ще раз переглянути наші пропозиції. Ми очікуємо середи, якщо не буде варіанту, який приймуть 100% людей, діятимемо далі. Якими будуть ці дії, вирішуватиме ініціативна група. Збиратися будемо в четвер. Сподіваємось, що здоровий глузд переможе», – додав Василь Курій.

 

Відео