«Гідний ранкового сонця»: у Києві покажуть фільм про Тараса Матвіїва | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Гідний ранкового сонця»: у Києві покажуть фільм про Тараса Матвіїва
04 Червня, 14:39
logo-black

«Гідний ранкового сонця»: у Києві покажуть фільм про Тараса Матвіїва

Національний музей історії України у Другій світовій війні, що у Києві, завтра покаже документальну стрічку «Гідний ранкового сонця». Це історія про Героя України з Жидачева Тараса Матвіїва. Стрічка розповідає про його особисте життя, професійну й громадську діяльність як журналіста і як воїна.

Режисирувала фільм Олена Огновська. Назву обрали невипадково. У 2014 році Тарас написав такі слова: «Як будете ховати… Це не заповіт. Прохання. Будьте гідними ранкового сонця!». Авторка стрічки наголошує: він власному прикладі показав, як це – бути гідним ранкового сонця.

«Вустами самого Тараса, його батьків, рідних, друзів, колег у стрічці описані різні етапи життя Тараса як учня, студента, журналіста, активіста Революції Гідності, волонтера, депутата районної ради, військовослужбовця. Наскрізною лінією у фільмі проходить історичний бекграунд – Майдан та бойові дії на Сході України. Це фільм-ілюстрація сучасного героїзму – і цивільного, і військового. На заході будуть присутні автори стрічки, побратими та близькі героя фільму», – розповідають організатори показу.

Нагадаємо, Тарас Матвіїв активно долучився до Революції Гідності, згодом став співкоординатором «Пошукової ініціативи» – організації, що розшукувала зниклих людей під час Революції Гідності. Улітку 2015 року пішов на фронт добровольцем, потім продовжив службу за контрактом.Також займався громадськими ініціативами як депутат Жидачівської райради та волонтер ГО «Народний легіон», організовував патріотичні вишколи, етнофестивалі, координував рух «Стоп! Лісоцид».

Торік 10 липня, рятуючи двох побратимів, Тарас загинув, під час ворожого мінометного обстрілу позицій Об’єднаних сил поблизу Троїцького Попаснянського району на Луганщині. За це був посмертно удостоєний звання Героя України.

Відео