Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Хірург отримуватиме більше ніж 10 тисяч гривень: медикам другої та третьої ланки підвищать зарплату
19 Червня, 17:59

Хірург отримуватиме більше ніж 10 тисяч гривень: медикам другої та третьої ланки підвищать зарплату

Президент України Володимир Зеленський під час селекторної наради щодо запобігання коронавірусу повідомив, що медикам другої та третьої ланок підвищать зарплати. Це відбудеться з 1 вересня цього року. На підвищення в уряді готові виділяти понад 2 млрд щомісячно.

«Зарплата лікарів другої ланки в Україні нині одна з найнижчих. Це неприпустимо для цивілізованої країни, а тим більше – в умовах ускладненої епідемічної ситуації», – зазначив Зеленський.

На підвищення претендують лікарі, медсестри і санітари, що працюють у закладах надання спеціалізованої медичної допомоги.

Лікарям обіцяють підняти заробітну плату до 70% від їхньої тарифної ставки, медсестрам і санітарам – на 50% і 25% відповідно від мінімальної зарплати.

«Тарифна ставка лікаря-хірурга сьогодні – 5 тисяч 87 гривень. З надбавками середня зарплата становить близько семи тисяч гривень. Після підняття з вересня вона буде приблизно 10 тисяч 500 гривень. Це хоч якось наблизить зарплати лікарів другої ланки до зарплат сімейних лікарів», – додав президент.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що зарплата середнього медперсоналу підніметься до понад 7 тис грн, а молодшого – наближатиметься до 6 тис. грн.

Фото: МедПросвіта (ілюстративне)

Схожі новини