Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Хірурга з Жидачева відсторонили від роботи на 2 місяці
04 Січня, 20:22

Хірурга з Жидачева відсторонили від роботи на 2 місяці

Ярина Кучерява

Сьогодні, 4 січня, у Галицькому райсуді Львова обрали запобіжний захід для двох лікарів Жидачівської районної лікарні, яких підозрюють у смерті 12-річного Романа Кулака з Тернополя.

 

«Міра запобіжного заходу – особисте зобов‘язання. Крім того, що лікарям заборонено покидати територію Жидачівського району, одного хірурга лікарні відсторонено від виконання обов‘язків на 2 місяці. Для батька хлопчика це було важливо – щоб був відсторонений хірург, який допустився помилки. Інший лікар, яка теж була причетна у цій справі, ще минулого року звільнена через цю смерть. Зараз вона проходить у справі як підозрювана», – повідомила LMN правозахисниця Галина Янко.

Жидачівських медиків звинувачують у тому, що не змогли вчасно діагностувати у дитини заворот кишок і надати адекватну допомогу. Роман приїхав до бабусі на Жидачівщину з Тернополя, йому стало погано, але місцеві медики діяли непрофесійно. Хлопчика рятували в ОХМАТДИТІ у Львові, зробили кілька операцій, та він помер.

«Була призначена експертна комісія від управління охорони здоров’я ОДА. За її результатами, лікарі неправильно діагностували і лікували. Хірурги мали б отримати хоча б догану за свою помилку. Але цього не було зроблено. Головний лікар Богдан Бойчук профутболив рішення експертної комісії управління, не прийняв ніяких мір. Натомість у 2017-му Порошенко з подачі обласного управління охорони здоров’я призначив Бойчуку стипендію як видатному діячу охорони здоров’я. Стипендія є дворічною і становить 2 153 гривні на місяць», – веде далі Галина Янко.

З її слів, тільки після того, як батько почав надавати розголос справі про президентську стипендію, головний лікар таки дав догани двом лікарям. Згодом МОЗ вирішило відкликати держстипендію для Бойчука. «У нас є результати лікарської експертизи, яка чітко підтверджує, які саме лікарі винні у цій смерті. Ми будемо продовжувати боротися», – підсумовує Галина Янко. Далі справу передадуть до суду.

 

Фото: poglyad.te.ua

  • 0
  • 2797
Схожі новини