Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав не підтримує заборону УПЦ(МП) в Україні
19 Січня, 13:09

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав не підтримує заборону УПЦ(МП) в Україні

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав висловив сумнів щодо доцільності заборони УПЦ (МП). На його думку, така дія може допомогти російській церкві.

«Важливо розуміти, що заборона церкви не означає припинення її існування. Чому? Тому що церква – це не тільки релігійна структура, не якась організація, що має статут, керівника, релігійний центр.  Церква – це люди, які теж мають конституційні права. Як довго будуть люди, які орієнтовані на московське православ’я в Україні, так довго та церква буде існувати. Навіть тоді, коли, згідно з державним законодавством, вона буде поза законом.

І якщо їх заборонити, тоді ми дамо цій церкві в руки пальму мучеництва. Ми дамо їм можливість справді перейти в глуху опозицію і стати тими, які потім будуть претендувати на автентичність. Я недавно казав одному законодавцю: “Якщо ви хочете увіковічнити Московський патріархат в Україні – забороніть його”», – сказав він в інтерв’ю «Українській правді».

Водночас, на думку Блаженнішого Святослава, держава має право дбати про свою національну безпеку. Тож якщо серед церковних діячів будь-якої конфесії виявляють зрадників – треба діяти згідно закону.

 

Не треба переслідувати за приналежність до якоїсь церковної структури, ні. Але за злочини проти своєї держави – тут ми всі рівні», – пояснив глава УГКЦ.

Схожі новини