«Хочемо жити, а не виживати!» – освітяни Львівщини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Хочемо жити, а не виживати!» – освітяни Львівщини
09 Жовтня, 18:44

«Хочемо жити, а не виживати!» – освітяни Львівщини

Марія Оринчак

Сьогодні на площі перед Університетом зібрались освітяни Львівщини із низкою вимог

Сьогодні у Львові викладачі вищих навчальних закладів та учителі шкіл вимагали підвищення заробітної плати, а студенти – підвищення стипендій та збільшення кількості тих, хто може її отримувати. Кажуть, що не можуть більше бути альтруїстами, які працюють виключно з любові, і голодують.

На мітинг вийшли не тільки львівські освітяни, а й представники районних профспілок. До освітян також приєднались медики та шахтарі.

“Ми не хочемо рахувати кожен кусочок хліба для своїх дітей, і якщо наша держава не зрозуміє,що її пріоритетом має бути власне освіта і наука, то завтра в нас не залишиться фахових науковців, завтра в нас не залишиться фахових освітян. Я представляю вищу школу і до наших викладачів ставлять сьогодні дуже високі вимоги. Від нас вимагають знати іноземні мови, публікуватись в іноземних виданнях – це правильно. Але за рахунок  чого ми маємо це робити?” – зазначили представники вишів.

Освітяни сподіваються, що їх почуть, як чують інші організовані громади, що борються за свої права.  Знають, що якщо мовчатимуть, то ніхто й не почує. Саме так мотивують свою акцію. Дехто із доповідачів, каже, що радів би, якби таких акцій було ще більше.

“Адже тоді ніхто з чиновників не дозволить собі проігнорувати ці звернення.”

Вийшли на акцію протесту і представники дошкільних навчальних закладів. Порівнюють свій досвід із європейським. Кажуть, що там весь садочок може бути менший, ніж у нас група дошкільнят, якою доводиться опікуватись одній виховательці. Водночас зарплати там куди вищі.

“Дехто каже, що технічний персонал у закладах освіти має таку ж зарплату, як і вчителі-викладачі. Так, це неправильно. Але повірте, скоро за такі зарплати відмовляться працювати навіть прибиральники, не те, що нянечки у садочках та вихователі.”

На завершення акції протестувальники ще раз зачитали свої вимоги. Зазначимо, що це був тільки перший етап Всеукраїнської акції протесту профспілок.

17 жовтня, у День боротьби з бідністю, у Києві відбудеться другий етап із пікетуванням Уряду та Верховної Ради України.

Про сьогоднішній страйк освітяни попереджали напередодні Дня вчителя.

Відео