Годує снігом та дає зігнити посеред подвір’я: на Кам’янка-Бужчині фермер знущається над свійськими тваринами | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Годує снігом та дає зігнити посеред подвір’я: на Кам’янка-Бужчині фермер знущається над свійськими тваринами
29 Січня, 10:29

Годує снігом та дає зігнити посеред подвір’я: на Кам’янка-Бужчині фермер знущається над свійськими тваринами

У селі Верени, що на Кам’янка-Бужчині, чоловік знущається на власними тваринами. Всю свою худобу просто посеред зими випускає пастися на снігу. А котра скотина помирає, навіть не закопує її, а залишає просто неба, аби роздерли собаки. На усі зауваження місцевих, ще й погрожує розправою, – повідомляють Надзвичайні новини.

Місцеві мешканці  кажуть, втомилися від такого «сусідства» та не можуть більше дивитися на страждання тварин. Адже взимку худоба живе просто у полі та харчується лише снігом, а влітку виживає набігами на людські поля.

Від голоду та переохолодження тварини гинуть просто на очах у селян, а за спробу врятувати бідолашних, господар може й ножа встромити.

«Коли зима, холодно, він просто палить вогонь на дворі і та вся худоба, довкола вогню ходить і так гріється», – розповідає сусідка фермера.

«Питаємось, Іване, нащо тобі стільки худоби? – Аби був гній!, – А нащо гною?, – Аби поле гноїти!, А нащо поля?, Аби худобу годувати!. А та худоба просто здихає, бо голодна, – каже сусід горе-фермера Василь. – Це просто знущання. Колись я йому зробив зауваження, що пускає свої бики до моїх корів. То він витяг ножика і мені по карку потягнув».

Щороку в фермера від голоду гине кілька тварин. А господар навіть не спроможний закопати рештки. Лишає просто неба на подвір’ї, там це все гниє, і цю гниль розтягують собаки.

Іван і сам погоджується, що таку кількість худоби прогодувати не може, бо зовсім не має грошей. Але віддати чи продати сусідам також не хоче. Мовляв, ті візьмуть скотину лише на забій. А він милосердний і тягне це все на собі, як може. Сам чоловік живе у дірявій хаті і спить на підлозі.

«Мені шкода моїх тварин, але що робити, за даром віддавати?. Треба, аби воно перезимувало. Куплю їсти, що зможу, – каже господар. – Продати, люди заріжуть і з’їдять, нап’ються горілки і знов прийдуть до мене. Дали мені всього 7 тисяч за бика, який 5 центнерів важив. Не хочу їм продавати і бачити їх тут на своєму подвір’ї».

Сусіди вже підняли через проблему з горе –фермером всі інстанції. Була створена навіть спеціальна комісія. Але забрати тварин у господаря так і не вдалось.

«Тут був і ветеринар, і участковий, щомісяця приходять, але управи на чоловіка нема, він знає закони», – каже Володимир Станшевський староста Жолдецького округу.

Господар погоджується віддати худобу хіба що волонтерам, щоб прихистили їх  у притулку. Але на яких саме умовах, не розповідає, каже, говоритиме про це особисто лише з добродіями.

ФОТО: Скрін з відео “Надзвичайні новини”

 

 

Відео