Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Голі» стіни, зняті хрести та дзвони: дрогобицький «батюшка» спустошив церкву перед передачею у власність ПЦУ
27 Травня, 16:52

«Голі» стіни, зняті хрести та дзвони: дрогобицький «батюшка» спустошив церкву перед передачею у власність ПЦУ

Сьогодні, 27 травня, у дрогобицькій церкві Іова Почаївського, що на Трускавецькій 56, відбулась перша спільна молитва за Україну – українською мовою, під проводом священнослужителів Православної Церкви України та прихожан з Дрогобича та сусідніх населених пунктів, які приїхали підтримати громаду в процесі переходу до української церкви.

Сьогодні, коли всі прийшли до храму, аби провести тут першу спільну молитву за Україну, стало зрозуміло, що «батюшки» готувались до такого сценарію. В храмі Іова Почаївського залишились «голі» стіни. В церкві немає предметів іконостасу, вивезена абсолютна більшість ікон та церковних атрибутів. Більше того, як стверджують прихожани храму, які раніше відвідували цю церкву, з території зникли дзвони, а з двох будівель, розташованих на території церкви, навіть зрізали хрести, – розповідають у Дрогобицькій міській раді.

Нагадаємо, Дрогобицька міська рада раніше розглянула заяви представників громади, які засуджують існування на території Дрогобицької територіальної громади церковної установи, яка фактично підпорядковується МП та РПЦ та заяви парафіян собору Іова Почаївського, які висловили бажання перейти в підпорядкування Православної Церкви України. Керівництво громади повністю підтримало рішення громади про перехід з московського патріархату до Православної Церкви України.

Заяву розглянула і Дрогобицько-Самбірська єпархія Православної Церкви України та ухвалила рішення про прийняття громади храму святого Іова Почаївського у єпархію Православної Церкви України. Відтак на одну українську церкву в Дрогобичі стало більше.

Після прийнятих рішень будівля храму та її територія були опечатані і перебували під охороною.

Схожі новини