Головного лікаря Немирівської лікарні відсторонили від виконання обов’язків: чи закриватимуть медзаклад? | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Головного лікаря Немирівської лікарні відсторонили від виконання обов’язків: чи закриватимуть медзаклад?
25 Вересня, 19:17

Головного лікаря Немирівської лікарні відсторонили від виконання обов’язків: чи закриватимуть медзаклад?

Т.в.о. обов’язки головного лікаря Немирівської міської лікарні, що на Яворівщині, Ярослава Мазура відсторонили від керування медзакладом. Його звинувачують у нецільовому використанні грошей. Також у правоохоронні органи передали скарги про побори та вимагання “благодійних” внесків у лікарні.

Журналісти LMN  з’ясували в чому причина.

Минулоріч, представники Західного офісу Держаудитслужби провели ревізію фінансово-господарської діяльності Немирівської міської лікарні за період з 01.01.2019 по 30.08.2022.  Як йдеться у висновках ревізії, виявлено фінансових порушень на загальну суму 377 тисяч гривень, з яких в ході ревізії відшкодовано 94, 9 тисяч гривень та інших фінансових порушень на 398, 5 тисяч гривень, яких під час ревізії усунуто в повному обсязі.

 

 

 

 

“Матеріали по цих порушеннях передані в прокуратуру та поліцію. Ярославу Мазуру оголосили догану і відсторонили від керування лікарнею. Проте, він і далі працює на посаді сімейного лікаря лікарні, – каже Віталій Денега, заступник міського голови Яворівської міської ради. – Але це ще не усі порушення, про які нам відомо. 

Було встановлено неефективне використання комунального транспорту. Один з автомобілів лікарні був пошкоджений, що тривалий час приховувалося. А в цей час сімейні лікарі не мали чим добратися до пацієнтів. І це просто неприпустимо”.

Також, за словами, заступника міського голови, до мерії надійшли заяви про побори та вимагання у стаціонарному відділенні лікарні у вигляді так званих “благодійних” внесків у готівковій та безготівковій формі.

“В лікарі працювала спеціальна комісія, працівники якої перевіряли ці звернення і ці факти були підтверджені”, – каже Віталій Денега. 

 

Додамо, що у травні 2020 року у Ярослава Мазура завершилася дія п’ятирічного контракту, як керівника закладу. Після цього голова районної ради своїм розпорядженням призначив його т.в.о. головного лікаря. 

Крім того, у міській раді повідомляють, що Ярослав Мазур кермував автомобілем у нетверезому стані.

Усі ці факти сьогодні перевіряють правоохоронці.

Сам Ярослав Мазур усі  звинувачення на свою адресу відкидає.

 

 

“Щодо порушення, які виявили працівники Держаудитслужби, це не мої особисто порушення. Це порушення фірми виконавця, яка виконувала роботи по будівництву в нашій поліклініці. Вони, до слова, частину грошей уже компенсували, – каже Ярослав Мазур. –  Щодо автомобіля,  через який ніби-то сімейні лікарі не могли доїхати на виклики, такого не було. Справді  була скарга від невідомої людини, що до неї на виклик ніхто не приїхав. Але за вказаною адресою, ми цієї людини не знайшли. Більше того, ми навіть адреси такої не знайшли” .  

 

 

Ярослав Мазур переконує, що скарги про вимагання “благодійних” внесків також не підтвердилися. Проте, висновок щодо усіх цих фактів мають дати правоохоронні органи.

Своє відсторонення пан Мазур пов’язує із тим, що лікарню в Немирові ніби-то планують закрити.

 

 

“Нашу лікарню хочуть об’єднати із Яворівською. Я думаю, саме це і є причиною мого відсторонення”, — каже Ярослав Мазур. 

 

 

 

Натомість у мерії переконують, лікарня і далі працюватиме.

 

 

“Лікарню у Немирові ніхто закривати не буде. Вона працює і буде працювати”, – переконує Віталій Денега.

 

 

 

Поки правоохоронні органи вивчають матеріали справи, керує медзакладом працівниця, яка працювала тут тривалий час.

Відео