Головний податківець Львівщини розповів про позитивну динаміку надходжень до Державного та місцевих бюджетів області | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Головний податківець Львівщини розповів про позитивну динаміку надходжень до Державного та місцевих бюджетів області
03 Вересня, 16:16

Головний податківець Львівщини розповів про позитивну динаміку надходжень до Державного та місцевих бюджетів області

За вісім місяців цього року у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до бюджетів усіх рівнів Львівщини зросли на 34 відсотки – з 17 млрд. 483 млн. грн. до 23 млрд. 410 млн. грн. При цьому надходження податків і зборів значно випереджають основні економічні показники. Зокрема, приріст виробництва промислової продукції – 7 %, обороту роздрібної торгівлі – 21 %, ріст споживчих цін – 5,6 %. Про це повідомив начальник ГУ ДПС у Львівській області Ігор Комендат.

Також досягнуто суттєвого покращення динаміки щомісячних надходжень, як до державного, так і до місцевих бюджетів області у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Якщо у серпні-грудні 2020 року середньомісячний приріст збору податків становив: до державного бюджету – 3% та до місцевих бюджетів – 11%, то у січні-серпні поточного року, відповідно, 40% та 29%.

«Щодо структури надходжень до державного бюджету, податок на додану вартість становить 40 відсотків усіх надходжень, 23% – податок на доходи фізичних осіб, 13% – рентні платежі за видобування нафти та газу та податок на прибуток – 15%», – додав Ігор Комендат.

Приріст фактичних надходжень у січні-серпні 2021 року в порівнянні з січнем-серпнем 2020 року:

  • податку на прибуток – на 51,4% або на 572,0 млн. грн.;
  • податку на додану вартість – на 33,2 % або на 1128,0 млн. грн.;
  • податку на доходи фізичних осіб – на 29,4 % або на 586,0 млн. грн.

«Щодо структури надходжень до місцевих бюджетів Львівщини, податок на доходи фізичних осіб становить 65 відсотків усіх надходжень, 17% – єдиний податок, майже 9,8% – майнові податки, акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами – 2,6% та податок на прибуток – 2,6 відсотка», – зазначив головний податківець Львівщини.

В структурі ГУ ДПС у Львівській області діє 24 податкових інспекції. Загальна чисельність за штатним розкладом – 1337 працівників. На сьогодні штат заповнений на 97 відсотків. Вакантними є 42 посади. Більшість працівників – жінки, це 70 відсотків працюючих.

На обліку перебуває 212 тис суб’єктів господарювання, в тому числі 85,9 тис. – юридичних та 125,9 – фізичних осіб – підприємців.

«Така значна кількість суб’єктів господарювання, що перебуває на обліку, потребує значних ресурсів для надання адміністративних послуг. Значною мірою питання вирішується завдяки запровадженню електронних сервісів», – каже Ігор Комендат.

Найбільш запитуваними адмінпослугами є видача картки платника податків –54 тис., або 35 % у загальній кількості, реєстрація платника єдиного податку –– 22,7 тис., або 15 %, надання витягу з реєстру платників єдиного податку –20 тис., або 13%, видача довідки про відсутність заборгованості –9 тис., або 6 %.

Варто зазначити, що понад третину (33%) адміністративних послуг надано в електронній формі (у січні-серпні 2020 року – 12%).

Зростає частка подання платниками податків звітності в електронному вигляді. Так, станом на 01.09.2021 частка декларацій, що подані в електронному вигляді юридичними особами складає 97 % (6 місце по Україні) та фізичними особами – 92,5 % (1 місце по Україні) в загальній кількості поданих податкових декларацій.

Також Ігор Комендат привітав з Днем підприємця, нагородив пам’ятними знаками  та вручив подяки кращим платниками Львівщини.

 

Відео