Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Хотів удобрити поле»: на Бущині господар мало не призвів до екологічної катастрофи
01 Листопада, 13:53
logo-black

«Хотів удобрити поле»: на Бущині господар мало не призвів до екологічної катастрофи

Працівники Державної екологічної інспекції провели лабораторні дослідження над пробами ґрунту, взятого у селі Утішків Буського району. Там місцеві повідомили про забруднення на майже 600 квадратних метрах. Невідомі викинули туди рештки вбитих курей.

«У нас в селі працює забійний цех птахофабрики. Сама птахофабрика біля Буська розташована. Звідти привозять курей і у нас забивають. Досі жодного випадку порушення з їхньої сторони не було. Завжди відходи і води, якими змивають у цеху, – все вивозили і утилізовували. А тут раптом хтось це пір’я та нутрощі вивіз на поле у нас за селом. Люди й наробили шуму. Бо на вулиці було сонце, ці всі рештки розкладались, стояв нестерпний запах. Тому й викликали інспекторів, переживали, аби небезпечні речовин не пішли у ґрунт», – розповідає голова села Утішків Зеновія Микитюк.

Поки лабораторія працювала над аналізами, у селі швидко встановили, хто створив місцевим такий клопіт. Ним виявився мешканець Утішкова, який працював у цеху із забою курей. Чоловік поміркував, що незле такими відходами було б удобрити власний город. От і вивіз рештки на свій пай. Планував в майбутньому все переорати, та не встиг.

«Інспекція взяла проби ґрунту, а чоловіка ми змусили прибрати за собою. Він повністю зібрав всі ці рештки та відвіз на утилізацію, як і годиться. Тому зараз у нас вже чисто. Сподіваємось, більше такої помилки не буде», – додають у сільській раді.

До речі, побоювання місцевих щодо шкоди від курячих відходів виявились небезпідставними. Дослідження показали, що у ґрунті й справді перевищено нормативний вміст (фонових) показників. Зокрема амонію (обмінного) та фосфору (рухомі форми).

Матеріали своєї перевірки зараз Інспекція скерувала в Буське відділення поліції та місцеву прокуратуру. Тому за бажання удобрити власний город місцевому господарю, можливо, прийдеться ще й відповідати за законом.

Схожі новини