Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Готується новий діпфейк з Зеленським: що цього разу запустять росіяни
16 Квітня, 18:08

Готується новий діпфейк з Зеленським: що цього разу запустять росіяни

росія вдруге хоче запустити діпфейк з президентом Володимиром Зеленським. За наявною у Центра стратегічних комунікацій інформацією, це може статися найближчим часом, тому українців закликають не вірити фальшивим заявам нібито президента та бути уважними.

Діпфейк – це методика синтезу зображення людини, яка базується на штучному інтелекті. Використовують для поєднання і накладення одних зображень та відео на інші зображення або відеоролики. Концепція діпфейків дуже проста. Фактично, потрібно перенести обличчя однієї людини на відео з іншою.

У рамках цієї російської «спецоперації» планують створити враження, нібито президент скаже своє негативне ставлення до українських міст, зокрема Маріуполя, де станом на зараз йдуть активні бої.

Вперше росіяни застосували діпфейк з президентом України 16 березня. Тоді ворог розмістив фіктивну “заяву президента Володимира Зеленського”, в якій він нібито закликав українців припинити боротьбу та скласти зброю. Його активно розганяли проросійські Телеграм-канали та окремі ресурси, які теж були зламані хакерами. Завдяки пильності українців, тоді такий вкид росіянами не вдався.

Схожі новини