Готувались до операції майже рік: медики прооперували 18-річного юнака із Сокальщини з деформацією щелепи | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Готувались до операції майже рік: медики прооперували 18-річного юнака із Сокальщини з деформацією щелепи
14 Червня, 15:30

Готувались до операції майже рік: медики прооперували 18-річного юнака із Сокальщини з деформацією щелепи

У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охмадит» медики прооперували 18-річного хлопця, у якого була щелепа, як у 5-річної дитини. У юнака була важка вроджена вада. Про це розповіли у медзакладі.

18-річний Натан родом із Великих Мостів, що на Львівщині. У нього була важка вроджена розщілина піднебіння. Її виправили у ранньому дитинстві. Однак, через те, що це було дуже травматичне втручання,  а саме занадто ранньому віці – у хлопця з’явилась деформація зовнішнього носа і перегородки.

Хлопець не міг дихати через ніс, щелепа деформувалась і не росла. Відтак,  у 18 років у нього була щелепа, як у 5-річної дитини. Юнак отримав свій шанс на одужання.

Львівські лікарі разом із американськими колегами провели риносептопластику. Іншими словами, вони виправили носову перегородку і деформацію зовнішнього носа. Відтак, хлопець знову зміг дихати.

«Три місяці тому ми поставили дистракційні системи, внутрішньо-ротові. Нам вдалося досягнути плюс півтори сантиметри. Це дуже багато. Результат позитивний. Тепер тканини мають відпочити. У Натана вже помінялася конфігурація обличчя. Операція, насправді складна, бо це індивідуальне моделювання лицевого скелету»,  – розповіли медики.

За словами лікарів, цей випадок був надзвичайно складним. Підготовка до операції тривала майже рік. Таке втручання є першим в Україні по дистракції верхньої щелепи після уранопластики. І тривало воно 6 годин.

«Ми дуже задоволені. Бо пластинка вже йому заважала при мовленні. Операція пройшла дуже добре. Результат вже видно… Мовлення у сина вже покращилося», – розповіла мама юнака Ольга.

Попереду на Натана чекає робота із ортодонтом. Крім того, можливо, ще одна операція.

Відео