Громада Самбірщини виступає проти реорганізації Історико-етнографічного музею «Бойківщина» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Громада Самбірщини виступає проти реорганізації Історико-етнографічного музею «Бойківщина»
19 Серпня, 14:53
logo-black

Громада Самбірщини виступає проти реорганізації Історико-етнографічного музею «Бойківщина»

Цієї неділі, 21 серпня, у Самборі відбудуться громадські слухання щодо недопущення приєднання «Історико-етнографічного музею «Бойківщина» до Історико-краєзнавчого музею у Винниках. З такою ініціативою виступило Товариство «Просвіта» та низка громадських організацій регіону.

«Це унікальний музей з понад 40 тисячами експонатів. Великий музей, який не може стати відділом чогось, бо він сам по собі повноцінний», – пояснює LMN Любов Саварин, голова Товариства Бойківщина.

За її словами, така реорганізація неминуче призупинить розвиток музею, забере у нього фінансування і додаткові можливості для розвитку.

«Ми збираємо ці громадські слухання, щоб підтвердити позицію бойків і жителів Самбірщини, які виступають категорично проти приєднання нашого музею до Історико-краєзнавчого у Винниках. Маємо надію, що ці слухання поставлять крапку у цій справі, бо думку громади не можна ігнорувати, а громада категорично проти», – каже Любов Саварин.

Як повідомляють у Товаристві «Бойківщина», громадські слухання відбудуться у будинку товариства “Просвіта” в Самборі (вул. Стебельського, 8). Початок о 16.00. Усіх бажаючих запрошують прийти і висловити свою думку.

Відео