Громади Львівщини вже відчувають відсутність ПДФО | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Громади Львівщини вже відчувають відсутність ПДФО
06 Січня, 11:50
logo-black

Громади Львівщини вже відчувають відсутність ПДФО

15 громад Львівщини не виконали свої бюджети та мають борги перед підрядниками за виконані роботи через відсутність військового ПДФО. У більшості громад проблема виникла через те, що з 1 жовтня військовий ПДФО забрали з місцевих бюджетів до державного.

Зокрема, суттєве (понад 10%) невиконання плану є у: Івано-Франківській, Яворівській, Новокалинівській, громадах.

Не виконали  план в межах 3-10% і у: Новояворівській, Перемишлянській, Самбірській, Сколівській, Бісковицькій,  Давидівській, Бродівській, Золочівській, Старосамбірській ТГ.

Незначне (менше 3%) невиконання планових завдань також зафіксували у: Меденицькій, Дрогобицькій, Турківській громадах.

 

«Переважна більшість зазначених органів місцевого самоврядування значною мірою залежали від надходжень податку на доходи фізичних осіб з військових», – пояснили у Департаменті фінансів Львівської ЛОВА

До прикладу, дохідна частина бюджету Новояворівської громади на щонайменше 70% складалася саме з ПДФО військових.

«Військові на території нашої громади є з 40-х років минулого століття. І цей полігон і навчальний центр… Тому Новояворівська громада відчує відсутність ПДФО з військових в нашому бюджеті. Ми точно згорнемо майже всі соціальні програми на 2024 рік, але там, де ми зможемо допомагати військовим – будемо це робити», – каже мер міста Володимир Мацелюх.

 

За словами Володимира Ярославовича, не буде у 2024 році ані капітальних ремонтів, ані будь-яких інших інфраструктурних проектів. Зокрема, не розпочнуть будівництво дитячого садочку в селищі Шкло.

Нагадаємо, Верховна Рада забрала військовий ПДФО з місцевих бюджетів. За рішенням нардепів, до закінчення війни ПДФО із зарплат військових буде надходити до держбюджету та розподілятися на потреби армії.

 

User Image
Вікторія Васильченко
Відео