Гроші за їжу і на труну побратиму: керівництво військової частини на Самбірщині звинувачують у зловживаннях | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Гроші за їжу і на труну побратиму: керівництво військової частини на Самбірщині звинувачують у зловживаннях
13 Лютого, 20:54
logo-black

Гроші за їжу і на труну побратиму: керівництво військової частини на Самбірщині звинувачують у зловживаннях

Кілька колишніх військовослужбовців тероборони Львівщини виступили з обвинуваченням свого керівництва у корупції, вимаганні грошей і зловживанні службовим становищем. Йдеться про військову частину №7371, розташовану в Самборі.

«Ми, військовослужбовці в/ч А 7371 Самбірського ТрО повідомляємо про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ст.,ст.,189, 366, 426-1 КК України ст. лейтенантом Віталієм Кімаком який перебуваючи на посаді старшого ППД в/ч А 7371 у м. Самборі зловживаючи владою, перевищував свої службові повноваження, умисно вчиняв підроблення документів та вимагав кошти від військовослужбовцям в/ч А 7371», – йдеться у зверненні військовослужбовців, яке вони скерували до правоохоронців, зокрема, в Державне бюро розслідувань.

Як розповів LMN Сергій Гриценко, який вже звільнився зі служби, йдеться про період з травня 2022 до листопада-грудня 2023 року. За його словами, з військових вимагали гроші за харчування і на потреби штабу.

«Коли ми повернулися в пункт постійної дислокації із зони бойових дій, то перше, що почули, що у нас тут в частині збирають по тисячі гривень в місяць на потреби штабу. Ми відмовилися здавати і тоді вони припинили ці побори і з інших військовослужбовців. Але тоді почалось інше – здавайте на харчування, на якісь тарілки і так далі…», – згадує Сергій Гриценко.

В своїй заяві колишні солдати написали, що спочатку з них збирали по 300, а потім вже й по 500 гривень щомісяця на харчі.

«Я спочатку не платив, а пізніше, щоб не ходити додому їсти і не ходити голодний почав платити. Командири не платили, а солдати, так, платили. Десь 20 чоловік», – розповідає інший колишній солдат цієї військової частини Володимир Максим.

І він, і Сергій Гриценко стверджують, що до тих, хто відмовлявся платити ставлення було гіршим. Тож обурені військовослужбовці написали не один лист про відсутність забезпечення харчуванням до Військової служби правопорядку і після цього, за їх словами, частину почали забезпечувати продуктами.

Та найбільш вражаюча історія з поборами сталась в грудні 2022 року, коли військовослужбовцям пункту постійної дислокації сказали здавати по 500 гривень на труну для загиблого бійця. Про це свідчать троє екс солдатів, з якими поспілкувалася LMN.

«Привезли загиблого хлопця Миколу Слуцького. Взялися хлопця ховати, а нічого немає. Якусь форму, з горем пополам, знайшли і сказали на труну скидатися по 500 гривень. То хтось здав, а хтось – ні», – пригадує Володимир Максим.

«Збирали по 500 гривень на труну для загиблого Миколи Слуцького. 15 чоловік здали. Я відмовився і іншим не радив, бо це кримінал збирати на труну. Мені дзвонили родичі, я спілкувався з ними і вони сказали, що їм ніяких грошей ніхто не передавав», – каже Сергій Гриценко.

«Коли Миколу привезли до Самбора Кімак дав команду зібрати гроші по 500 гривень. У нас так є, що в таких випадках переважно люди скидаються і дають вдові гроші. А він бажав на труну збирати», – говорить ще один колишній військовослужбовець частини Дмитро Шикітка.

Щодо цього вони скерували повідомлення про злочин у Військову службу правопорядку, але там, за їхніми словами, на це не відреагували.

Водночас сам Віталій Кімак усі обвинувачення відкидає і вважає, що метою таких заяв екс військовослужбовців є помста і дискредитація Збройних сил України.

«Я в житті ніколи не збирав жодних коштів. Навпаки своїми коштами покривав всі витрати, які були пов’язані з діяльністю ППД.

Це вже не перший раз такі обвинувачення від цих людей. Ці люди, які з травня 2022 року сидять в Самборі, перебувають в ППД, самовільно залишили частину, не виконали наказ про повернення в район виконання завдань. Ми доручили по них провести розслідування щодо цього і зараз це свого роду помста, зведення рахунків. По двох цих людях відкриті кримінальні провадження і вони запускають цю інформацію, щоб дискредитувати мене і 103 ТрО», – сказав в розмові з LMN Віталій Кімак.

За його словами, Військова служба правопорядку справді проводила перевірку скарг військовослужбовців на відсутність харчування в частині і побори з солдат, але, мовляв, ця інформація не підтвердилася.

Щодо обвинувачень у зборі коштів на труну полеглого воїна Миколи Слуцького, то Віталій Кімак також запевняє, що такої команди не давав і що в частині взагалі ніколи не збирали гроші на похорони Героїв.

«Я ніколи не від кого не отримував жодної гривні. Ніхто ніколи грошей не здавав, тим паче на похорон військовослужбовця, в тому числі Миколи Слуцького. Мені довелося, як старшому ППД, організувати похорони 13 наших загиблих, і так організовував, щоб жодних оплат зі сторони рідних не було. Допомога від держави приходить інколи із затримкою на місяць, а похорон треба організувати вже. Я робив все, в тому числі з допомогою голів громад, щоб організувати всі необхідні для цього оплати, форму, труну, поховання. Все, що було з цим пов’язано. Це ми робили для того, щоб сім’я, яка отримувала потім кошти на похорон, забирала ці гроші собі і не відшкодовувала нічого. В ППД ніколи не збиралися жодні кошти, пов’язані з похоронами. Про це також свідчили наші військовослужбовці, яких опитували щодо цього минулого року. Чому саме зараз з’являється ця інформація? Я підозрюю, що це для дискримінації Збройних сил України, 103 бригаду. Раніше такі сюжети транслювати російські телеграм-канали», – сказав Віталій Кімак.

Наразі колишні військовослужбовці очікують реакцію Державного бюро розслідувань на свою заяву і налаштовані й надалі відстоювати свою позицію.

User Image
Юлія Аронова
Відео