Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Грибкова хвороба може призвести навіть до втрати волосся
04 Листопада, 15:17

Грибкова хвороба може призвести навіть до втрати волосся

Влітку різко збільшується кількість хворих з лишаєм, попереджають лікарі-дерматологи. Cхема зараження проста: варто погладити кота чи пса, як за кілька днів на тілі з’являється червона кругла пляма з припухлістю по краях.

unnamed-15-3

«У медицині така грибкова хвороба називається мікроспорія, – пояснює Олег Павлик, лікар-дерматовенеролог львівського медичного центру «Уросвіт». – Розрізняють зоофільну та антропофільну мікроспорії (йдеться про метод передавання, тоді як збудник лишається той самий). У першому випадку інфікування відбувається при контакті з котом, собакою, кроликом – мова як про дворових тварин, так і про хатніх».

Антропогенна мікроспорія передається від людини до людини. Таке може статися при контакті з хворим, заразитись можна через чужий головний убір, постільну білизну, рушник, гребінець, одяг. Відтак інфікування може відбутися в басейні, сауні чи навіть перукарні. У навколишньому середовищі спори грибка можуть існувати понад місяць.

unnamed-16-2

«Інкубаційний період становить п’ять-сім днів. Потім на шкірі (обличчя, шия, тулуб, верхні та нижні кінцівки) зявляється плямка (діаметр від одного до трьох сантиметрів) блідо-рожевого кольору з валиком по краях, тоді середина світлішає й починає лущитись. Згодом кількість плям збільшується, вони можуть зливатися ц набувати гірляндоподібного характеру», – додає лікар.

Чи не найгірше, якщо спори грибка потрапляють у волосяну частину голови. Вони «полюють» на цибулини волосків, спершу заповнюють їх, тоді проникають між волосяні лусочки, порушуючи їх монолітність. У результаті волосся стає ламким, за тиждень починає ламатися біля кореня (тому хворобу в народі називають стригучим лишаєм). А глибока мікроспорія сприяє появі у фолікулі волосків гнійного інфільтрату. Загалом, якщо недугу не лікувати, на шкірі голови можуть утворюватися рубці, на яких вже не ростиме волосся.

З лишаєм на шкірі імунна система не може  самостійно впоратися.

 

unnamed-17-2

«Таке без лікування не минає. Грибок активно поширюється тілом, може приєднатися вторинна інфекція. Зрештою, так лишай може добратись і до голови. Тож, щойно побачили на тілі круглу пляму з валиком довкола, поспішіть до дерматолога. Крім того, що полікувати, треба буде попрати особисті речі хворого й обов’язково попрасувати, аби не лишилося спор грибка, – радить медик. – А якщо вдома є тварина, слід відвести її на обстеження до ветеринара. До речі, хвороба у тварини може мати приховану форму, виявляють її під дією ультрафіолетових променів».

Адреса: м.Львів, вул.Огієнка,3 (на території Залізничної лікарні).

Тел. для запису: +38(032)226 30 80; +38 096 700 30 80.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

  • 0
  • 1062
Схожі новини