Гуманітарка «от кутюр»: на кордоні затримали партію товару вартістю понад мільйон гривень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Гуманітарка «от кутюр»: на кордоні затримали партію товару вартістю понад мільйон гривень
17 Жовтня, 14:00

Гуманітарка «от кутюр»: на кордоні затримали партію товару вартістю понад мільйон гривень

Днями в пункті пропуску «Угринів – Долгобичув» митники затримали вантажівку з псевдо гуманітаркою, яку 36-річний житель Львівщини перевозив нібито для постраждалих внаслідок війни.

Як повідомили у Львівській митниці, у вантажівці “IVECO” чоловік перевозив новий одяг та взуття, імпортований з Польщі.

«Під час заповнення декларації та усного опитування водій зазначив, що перевозить 2300 кг гуманітарної допомоги на адресу одного з українських благодійних фондів. Оглядаючи транспортний засіб, митники спільно з прикордонниками виявили 1570 кг товарів: новий одяг, сумки та взуття.

Для перевірки законності переміщення вантажу Львівська митниця звернулася до названого водієм благодійного фонду, який підтвердив, що дійсно очікує гуманітарний вантаж від однієї з польських фірм на суму 125 тис. злотих, що в еквіваленті перевищує мільйон гривень», – йдеться в повідомленні.

Митники також скерували офіційний запит  до польських підприємців, дані яких були вказані у документах. У відповідь вони повідомили, що не дарували українській благочинній фундації жодних товарів.

«Так з’ясувалося, що громадянин України подав декларацію про перелік товарів, які визнаються гуманітарною допомогою, однак вказав неправдиві відомості відправника товарів, які насправді він переміщував в режимі імпорту», – зазначили митники.

Тепер водієві загрожує штраф в розмірі 100 відсотків вартості товару і його конфіскація. Точну вартість вилученого ще встановлюють.

Відео