Гуманітарний штаб ЛОВА використовував підпільний склад в Убинях | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Гуманітарний штаб ЛОВА використовував підпільний склад в Убинях
15 Серпня, 19:30

Гуманітарний штаб ЛОВА використовував підпільний склад в Убинях

Гуманітарний штаб ЛОВА використовував підпільний склад в Убинях, йдеться у розслідуванні журналістів  NGL.media.

Підпільний склад з сотнями тонн гуманітарної допомоги, власників якої досі не можуть встановити правоохоронці, використовував у тому числі і гуманітарний штаб у Львівському палаці мистецтв, роботу якого координувала Львівська ОВА.

Подальша доля цієї гуманітарки залишилась невідомою, а керівництво Львівського палацу мистецтв і ЛОВА уникають відповідей про ймовірну причетність до цього складу, кажуть журналісти.

“Гуманітарний штаб допомоги біженцям розгорнули у Львівському палаці мистецтв і у перші ж дні російського вторгнення. Очолив гуманітарний штаб гендиректор палацу мистецтв Юрій Візняк.

Зважаючи на обсяги гуманітарної допомоги, яка почала надходити з різних країн, її треба було десь сортувати і зберігати, для чого використовували різні склади у Львові та передмістях. Втім, один з таких складів – на околиці села Убині за 35 км від Львова – не фігурував у жодних документах чи публікаціях ЗМІ, тож коли весною 2023 року там знайшли сотні тонн необлікованої гуманітарки, виявилось, що власників чи відповідальних за ці товари нема”, — йдеться у розслідуванні.

Проте редакція NGL.media виявила документи , які свідчать, що 4 квітня 2022 року гуманітарний штаб у Львівському палаці мистецтв передав велику партію чоловічого, жіночого і дитячого зимового одягу на склад у селі Убині – мова йде про 15 палет одягу вагою 150-200 кг кожна.

Отримувачем вантажу був вказаний Ярослав Максимович, офіційний орендар складів в Убинях, де у квітні цього року детективи БЕБ виявили більше тисячі піддонів гуманітарної допомоги.

Редакції NGL.media вдалося розшукати водія, який перевозив палети з одягом. 35-річний Володимир Лопатка підтвердив, що весною 2022 року забирав товар з гуманітарного штабу у Львівському палаці мистецтв і завозив його на склад в Убинях.

Щоб зрозуміти, куди ж у результаті потрапила допомога з обласного гуманітарного штабу, NGL.media надіслали кілька запитів до керівництва Львівського палацу мистецтв, але конкретної відповіді так і не отримали.

У Львівській обласній військовій адміністрації від коментарів про цей вантаж відмовились.

За результатами піврічного розслідування у цій справі досі нема офіційних підозрюваних, хоча встановлені і власники, і орендатори приміщень. Спочатку справою займалось БЕБ, потім її на день передали до львівської поліції, і врешті її перебрав Офіс генпрокурора.

Журналісти надіслали запит, аби зрозуміти, хто розслідує цю справу і чому її забрали зі Львова, але на момент цієї публікації відповіді не отримали.

Відео