Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Хворий на ботулізм житель Перемишлянщини почав самостійно дихати  
20 Січня, 09:20

Хворий на ботулізм житель Перемишлянщини почав самостійно дихати  

 

25-річного хлопця з Перемишлянського району, який 11 січня захворів на ботулізм, відключили від апарату штучної вентиляції легенів. Він почав дихати самостійно. Та стан хворого все одно важкий.

Про це повідомив заступник начальника Львівської обласної інфекційної лікарні Ігор Берник, передає Galnet.

 

«Є певне покращення у стані пацієнта — він знову почав дихати самостійно. Його відключили від апарату штучної вентиляції легенів. Але ви мусите розуміти, що ботолоксин дуже повільно виводиться з організму. Поки рано говорити про стабільне покращення. Пацієнт може перебувати на стаціонарі навіть кілька місяців», — розповів Ігор Берник.

 

Нагадаємо, хлопець захворів після споживання маринованих грибів. Врятувати людину від ботулізму може лише спеціальна сироватка, яку потрібно вводити якомога швидше після встановлення діагнозу.

Хлопцю з Перемишлян її  ввели лише через добу після госпіталізації. Ліки везли з Києва.

На сьогодні протибулічна сироватка канадського виробництва зберігається лише на складні «Укрвакцина». В областях її нема. Основна причина – її вартість. Один комплект коштує 40-60 тис. грн. Як пише видання, раніше медики вводили російську сироватку, вартість якої кілька сотень гривень.

  • 0
  • 400
Схожі новини