Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«І це після шести років війни»: на Жовківщині водій автобуса відмовився виключити російську музику
05 Лютого, 19:18
logo-black

«І це після шести років війни»: на Жовківщині водій автобуса відмовився виключити російську музику

Вчора ввечері з роботи додому маршруткою «Львів-Цитуля» повертався 40-річний мешканець Жовківщини Василь Глодан. Дорогою водій увімкнув російську музику. На зауваження вимкнути не лише відмовився це зробити, а ще й нахамив пасажиру.

«Рідко їжджу маршрутками, бо маю власний автомобіль, а вчора, так склалося, що машину завіз в ремонт. От і прийшлось з роботи добиратись додому громадським транспортом. Спочатку не звернув уваги, а вже під’їжджаючи до Жовкви, підійшов ближче до виходу і чую, біля водія грає якась дешева російська попса. У вухо зарізало. Кажу: «Будьте добрі, виключіть, бо геть не пасує таке слухати». Молодий водій одразу відмовився. Відповів, що включив для себе. Я. може, би так і залишив все, але тут, на диво, раптом відгукнулись і пасажири. Зі словами: «А що ви маєте проти російської музики?», «Я і сама люблю таке слухати!» і навіть:  «Я служив в АТО і мені таке не заважає». Чесно скажу, просто отримав легкий шок. Аргументи, що у нас шість років війна і що, в принципі, на Львівщині заборонено в громадських місцях російськомовний контент, ні на кого не діяли. Натомість водій, відчувши підтримку, одразу почав хамити мені і чомусь, не зважаючи, що я від нього вдвічі старший, перейшов на «ти».

Василь каже, довго думав, чи розголошувати про цей інцидент, але згадав, як тиждень тому подібний випадок трапився із дівчатами-волонтерками в автобусі “Луцьк-Київ”, коли ті були змушені вийти просто посеред траси. Тому виклав свою думку на сторінці у Фейсбук. У коментарях та у приватні повідомлення чоловік почав отримувати слова підтримки. Зранку написав офіційне звернення в АТП, якому належить маршрутка.

«Роботодавці хлопця мені пообіцяли провести з ним профілактичну бесіду. Запрошували, щоб і я був присутній. Відмовився, бо справа навіть не у водію. Якщо такі речі відбуваються у нас на Львівщині, то що тоді хотіти від сходу, півдня і центру? Розумію, що люди втомилися від війни, але вона ніколи не закінчиться із таким відношенням. Добре, водій молодий, певно і 25 немає, може не було кому виховати, але ті люди, які ганьбили мене, були достатньо зрілі. Невже вони не розуміють, що війна з Росією власне і починається з такого малого. З російської музики, серіалів, телебачення, яке зараз нас змушують дивитися, заблокувавши українські канали. Дуже прикро», – додає чоловік.

До слова, з ініціативи нардепа від «Європейської солідарності» Володимира В’ятровича та за підтримки ще 15 обранців від різних фракцій на розгляд парламенту подали законопроєкт. Він забороняє транслювати в салоні автобуса музику, фільми чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку. Водночас дозволяється передача звуку через індивідуальні навушники пасажирів, а на салон – лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів.

84713424_10216194001822239_8980160580186800128_n
84439525_10216194002142247_4288646598788907008_o
Схожі новини