«Я так схудла»: львівські медики прооперували 14-річну пацієнтку з гігантською кістою | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Я так схудла»: львівські медики прооперували 14-річну пацієнтку з гігантською кістою
12 Листопада, 17:03

«Я так схудла»: львівські медики прооперували 14-річну пацієнтку з гігантською кістою

Медики львівської обласної дитячої лікарні «Охматдит» прооперували 14-річну пацієнтку, у якої виявили великий утвір яєчника. Операцію провели малоінвазивним способом, через невеликі розрізи. У майбутньому дівчинка має шанс стати мамою, повідомляє Zaxid.net.

Дівчинка з дев’яти років хворіє на лейкемію. Вона отримала все необхідне лікування: і променеву, і хіміотерапію. В Італії їй зробили пересадку кісткового мозку. У процесі лікування пацієнтка проходила також гормональну терапію. Лікарі припускають, що це і стимулювало ріст новоутворення в яєчнику.

«Батьки дівчинки зверталися в різні клініки до різних спеціалістів вже з новою проблемою. Їм рекомендували стежити за кістою, проте в якийсь момент утворення досягло просто гігантських розмірів. Симптомів у дівчинки не було, лише значно збільшився живіт, який суттєво заважав», – повідомили в лікарні.

Батьки приїхали на консультацію до Львова, в дитячу лікарню «Охматдит». Головна експертка з дитячої гінекології Львівщини, докторка медичних наук Еліна Чайківська оглянула дівчинку і її думка була незмінна: треба негайно оперувати.

Оперативне втручання провели малоінвазивним способом. Під час операції довелося забрати близько 3 літрів рідини і масивну капсулу новоутвору. Коли пацієнта відійшла від наркозу, то перші її слова були: «Я так схудла». Вона втратила три кілограми.

«Ситуація була непростою, адже гігантське утворення в яєчнику було бомбою і вже навіть не сповільненої дії. Компресія навколишніх органів і ймовірність злоякісної трансформації самої пухлини вимагали швидкого реагування. Усе заплановане в операційній нам вдалося. Попереду у дівчинки ще тривалий процес реабілітації репродуктивної функції», – повідомила Еліна Чайківська.

Дівчину з лікарні вже виписали додому. Цього року у лікарні це вже друга пацієнтка з великою пухлиною.

Фото: ОХМАТДИТ

Відео