Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Як зберегти себе у спокої, – поради від МОЗ
15 Лютого, 10:54

Як зберегти себе у спокої, – поради від МОЗ

В умовах безперервної емоційної напруженості в суспільстві через ймовірний наступ Росії на Україну, Міністерство охорони здоров’я підготувало для українців поради щодо того, як зберегти спокій і уникнути панічних настроїв.

«Відчувати тривогу та тривожитись – цілком нормально, оскільки це –захисний фактор, особливо в період, коли навколо низка подій та ситуацій, які не завжди залежать від нас», – запевняє МОЗ.

Проте дуже важливо не допускати надмірного, а інколи і деструктивного впливу тривоги на наше життя. Ось декілька порад від МОЗ, які мають допомогти повернути внутрішній спокій:

 

  • Пильнуйте дихання!

 

Дихальні практики помічні у моменти загострення тривожності. Спеціалісти рекомендують два способи використання дихальних практик:

«4-4-5»: Зробіть вдих на 4 рахунки і видих на 4 рахунки. Робіть це упродовж п’яти хвилин. Якщо вам вдасться вирівняти дихання, ви сповільните пульс. Це допоможе відчути спокій.

«4-7-8»: Глибоко вдихніть і видихніть. Потім зробіть вдих через ніс на рахунок 4, затамуйте подих, порахувавши до 7, і на рахунок 8 повільно видихніть. Приділіть цій вправі кілька хвилин.

 

  • Займіться фізичною активністю

 

Часто активність допомагає впоратися з тривожністю краще за інші практики. Дуже нервуєте? Вийдіть на недовгу прогулянку або займіться йогою. Фокус на тілі допоможе переключити увагу з тяжких думок.

 

  • Приділіть час побутовим справам і хобі

 

Любите прибирати чи мити посуд? Вишиваєте чи малюєте аквареллю? Будь-яка активна дія – це прекрасний спосіб відволіктися від тривожних думок.

 

  • Дотримуйтеся гігієни споживання новин

 

Якщо перегляд інформаційних сюжетів зумовлює у вас тривогу, вимкніть телевізор/гаджет. Спробуйте переглянути фільм, почитати книгу чи послухати заспокійливу музику. Дуже важливо навчитися «фільтрувати» інформацію, яку ви споживаєте з засобів масової інформації. Тож варто об’єктивно ставитися до почутих новин та турбуватися про гігієну споживання інформації в мережі.

“І потрібно пам’ятати, найкращий спосіб зберігати спокій – щодня займатись улюбленою роботою, обирати безпечний інформаційний простір, проводити час із близькими та друзями, а також вірити в свою країну й армію”, – підсумували у повідомленні Міністерства охорони здоров’я.

Схожі новини