«Якому народу служать слуги»: УГП та Люди Країни засудили заяву нардепів про дивізію «Галичина» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Якому народу служать слуги»: УГП та Люди Країни засудили заяву нардепів про дивізію «Галичина»
30 Квітня, 14:47
logo-black

«Якому народу служать слуги»: УГП та Люди Країни засудили заяву нардепів про дивізію «Галичина»

Нардепи фракції «Слуга народу» вчора з трибуни парламенту засудили марш на честь дивізії СС «Галичина», який відбувся у Києві 28 квітня, та обурилися, чому влада міста не заборонила його. Реакція суспільства не забарилась: сьогодні заяву депутатів засудили Українська Галицька Партія та громадська організація «Люди Країни».

«Вчора ми стали свідками безпрецедентної ситуації, коли представники політичних сил з трибуни парламенту виступили проти маршу на честь дивізії  «Галичина», назвавши українців, які входили до неї, злочинцями. Натомість, дали зрозуміти, що 9 травня будуть відзначати «одне з найбільших свят в нашій історії – День перемоги». Зважаючи на усе це ми хочемо спитати – а якому саме народу служать слуги народу?», – наголошують в УГП.

Українська Галицька Партія наголошує: дивізійники воювали з «совєтами», прагнучи незалежної України і насправді борючись за неї.

«Після звірств, які залишили по собі перші «совєти», а це десятки тисяч закатованих та розстріляних у тюрмах і сотні тисяч вивезених у Сибір, галичани природно ставилися до Радянського Союзу вороже. Це був 43-рік. До Західної України знову наближався фронт і червона орда зі сходу. А з нею – НКВД, радянські кати і тюрми, заслання до Сибіру. Відтак хлопці не мали іншого виходу, ніж взяти до рук зброю та битися на боці нацистської Німеччини. Тому всі вони для нас герої», – зауважують в УГП.

В УГП зазначають, що перш ніж робити відповідні заяви, нардепам було б добре вивчити історію.

«Шкода, що наші нардепи й сьогодні не усвідомили, що у цій війні для українців не було переможців і переможених. Наші землі часто опинялись по різний бік фронту, тому українським воїнам доводилось боротись за різні режими. Наголошуємо: різні тоталірні режими. Чи взагалі є перемога комунізму над нацизмом перемогою – питання дискусійне», – пишуть «Люди Країни».

Громадська організація додає, що дивізія «Галичина» була стратегічно необхідною для українських політичних інтересів, тому навіть духовенство заохочувало добровольців до вступу в дивізію. Вступаючи до лав німецьких збройних сил, українці розраховували на те, що отримають від німців військову підготовку і зброю, необхідні для боротьби за самостійну Україну. 

Відео