Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Яворівський пиріг та забавку визнали нематеріальною культурною спадщиною України
07 Липня, 19:24

Яворівський пиріг та забавку визнали нематеріальною культурною спадщиною України

Міністерство культури та інформаційної політики України розширило Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України – тепер там Яворівська забавка, Яворівський пиріг та Жовківська звізда.

«Яворівська забавка, Яворівський пиріг та Жовківська звізда – це важлива частина української культури. А відтепер вони – в Національному переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Хочу подякувати команді Львівської ОДА та її очільнику Максиму Козицькому за те, що ініціювали процес. А Міністерству культури – за правильне рішення. Було б добре після перемоги зробити фестиваль Яворівського пирога у Києві – обмін традиціями це надважливо для єдиного дружнього європейського українського народу», – коментує Павло Бакунець, народний депутат з Яворівщини.

Коли саме на Яворівщині почали пекти гречано-картопляний пиріг важко сказати, але він “молодший” від яворівської забавки. А Яворів славився своїми іграшками ще понад 400 років тому. Сьогодні таке визнання важливе тим, що популяризує українську традицію та в Україні та світі.

Як повідомили у департаменті культури Львівської ОВА, область запропонувала внести спадщину галичан до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України ще у 2020 році. Процес затягувався через тривале затвердження складу експертної ради та погодження її у міністерстві юстиції. Наказ про зарахування до переліку нових елементів, серед яких три з Львівщини, міністр культури підписав 6 липня 2022 року.

Схожі новини