Яворівський пиріг, забавка і жовківська звізда тепер в переліку нематеріальної культурної спадщини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Яворівський пиріг, забавка і жовківська звізда тепер в переліку нематеріальної культурної спадщини
07 Липня, 16:16

Яворівський пиріг, забавка і жовківська звізда тепер в переліку нематеріальної культурної спадщини

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини увійшов Яворівський пиріг, Яворівська забавка та Жовківська звізда. Відповідний наказ підписав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Вперше до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини увійшов мистецький досвід галицьких умільців, а саме: мистецтво виготовлення Яворівської дерев’яної забавки, традиція приготування Яворівського пирога та створення об’ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі.

Зазначимо, що подання цих елементів до Міністерства культури та інформаційної політики України для реєстрації та включення до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України Львівською обласною державною адміністрацією було скеровано ще у 2020 році.

На наступному засіданні Національний перелік може поповнитись ще на десяток елементів. Серед них і ще один елемент з Львівщини – традиція Глинянського візерункового текстилю.

Нагадаємо, український борщ увійшов до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.

Відео