Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Єдина електронна картка пацієнта: МОЗ розповіло про нововведення
18 Лютого, 17:48

Єдина електронна картка пацієнта: МОЗ розповіло про нововведення

Міністерство охорони здоров’я запроваджує єдину електронну картку для пацієнта. У ній зберігатиметься уся медична інформація незалежно від того, чи людина лікується у державному закладі, чи у приватному. Про це під час брифінгу повідомила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

За її словами, таке нововведення дозволить звільнити медзаклади від паперових картотек, а пацієнтів – від медичних виписок. Також впровадження єдиної електронної картки дасть змогу комунальним та приватним установам охорони здоров’я працювати у рівних умовах.

До електронної системи охорони здоров’я внесли вже близько 700 млн медичних записів, що раніше зберігалися у паперовій формі. Тепер вносити інформацію у електронну медичну картку пацієнта повинні й приватні заклади.

«Не буде межі між державною і приватною медициною. Усі заклади працюватимуть у рівних умовах, без монополій на інформацію про пацієнта. Власником медичної інформації є пацієнт. Держава бере на себе відповідальність за її накопичення та збереження в одному місці. Пацієнт завжди матиме доступ до своєї електронної медичної карти, незалежно від того, в якому закладі він обслуговується – у приватному чи комунальному. Наразі у медичній карті зберігаються базові дані та медичні записи», – пояснила Марія Карчевич.

Також заступниця зазначила, що це дозволить покращити якість медичної документації та розвантажити роботу, а також може позитивно вплинути на надання медичних послуг, медичне страхування тощо.

Схожі новини