Єдина, хто вижив: у львівській лікарні привітали з 10-річчям дівчинку з Донеччини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Єдина, хто вижив: у львівській лікарні привітали з 10-річчям дівчинку з Донеччини
18 Травня, 18:49

Єдина, хто вижив: у львівській лікарні привітали з 10-річчям дівчинку з Донеччини

Медики Першого територіального медичного об’єднання сьогодні привітали 10-річну пацієнтку з Донеччини. Через рашистів у неї не залишилось нікого, крім дядька.

Її впізнали лише по шраму на лікті. Вероніка – єдина, хто вижила в укритті того дня. І нині їй виповнилося 10 років. 9 квітня росіяни прицільним вогнем із танка накрили сховище 9-поверхівки у Вугледарі, де проживала родина дівчинки. Батько, бабуся, дядько із дружиною… загинули всі. Вижила тільки Вероніка. Як потім сказали сусіди: мабуть, дорослі останньої миті накрили її собою. Саме сусіди знайшли понівечину дівчинку під завалами. Уламок снаряду потрапив в голову, на лівій руці відірвало великий палець, праву – частково паралізувало, – розповіли медики.
Рідних Вероніки сусіди поховали на подвір’ї місцевої церкви, дівчинку відправили спершу до Дніпра, а потім – до Лікарні Св.Миколая Першого медоб’єднання Львова.
У Львові Вероніка уже місяць. Позаду у неї операція: команда офтальмологів успішно усунула дефект повіки та сітківки ока, аби зберегти його функцію. Згодом на дівчинку чекає іще одне втручання: уламок снаряду досі у неї в голові і видалити його поки неможливо. Лікарі чекають, доки загоїться рана.
З маленькою пацієнткою працюють реабілітологи. Вероніка уже робить перші кроки і вчиться заново ходити, до неї нарешті починає повертатися пам’ять. А ще Вероніку у Львові знайшов її дядько і за першої ж можливості приїздить до неї з Києва.
Відео