Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
ЄС зупинив дію угоди про спрощення візового режиму для росіян
31 Серпня, 19:01

ЄС зупинив дію угоди про спрощення візового режиму для росіян

Зупинити дію угоди про спрощення візового режиму з рф вирішили міністри закордонних справ Європейського Союзу. Про це повідомив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель на пресконференції у Празі, пише Європейська правда.

“Дотепер угода була частково призупинена для деяких груп людей, чиновників, підприємців. Тепер – повна зупинка”, – сказав він.

В ЄС очікують, що призупинення дії угоди суттєво зменшить кількість нових віз, які видають росіянам держави-члени ЄС, та запобігатиме “візовому шопінгу” росіян.

Боррель додав, що у ЄС є спільне розуміння того, що шенгенські візи потрібно і надалі видавати росіянам на індивідуальній основі, особливо конкретним групам людей.

“Ми не хочемо відрізати себе від тих росіян, які проти війни в Україні, ми не хочемо відрізати себе від російського громадянського суспільства”, – пояснив Боррель.

Водночас міністри визнали, що ситуація у країнах, які мають з росією спільний кордон, становить виклик для ЄС. Тому міністри погодились, що ці держави можуть ухвалювати заходи щодо обмеження в’їзду росіян на національному рівні відповідно до шенгенського кодексу.

Нагадаємо, раніше повідомляли про те, що Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва виступили зі спільною заявою про те, що готуватимуть національні заходи для перешкоди в’їзду росіян на їх територію.

Схожі новини