Європа готується скерувати на відбудову України конфісковані російські активи, – Бакунець | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Європа готується скерувати на відбудову України конфісковані російські активи, – Бакунець
22 Квітня, 20:26

Європа готується скерувати на відбудову України конфісковані російські активи, – Бакунець

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) під час весняної сесії у Страсбурзі (Франція) одноосібно ухвалила резолюцію «Підтримка відбудови України». Вона передбачає створення спеціального міжнародного компенсаційного механізму для скерування конфіскованих російських активів на відбудову України.

В ухваленій резолюції ПАРЄ закликає країни, на території яких були заморожені активи російського Центробанку, почати спільну роботи задля передачі цих активів на потреби відбудови України. Для цього пропонують створити спеціальний міжнародний механізм компенсації, розповів редакції член української делегації в ПАРЄ Павло Бакунець.

Цей механізм має включати в себе міжнародний трастовий фонд та міжнародну претензійну комісію, яка буде розглядати позови від фізичних та юридичних осіб з України, які постраждали від російської агресії. Також у резолюції зазначено, що конфіскація російських державних активів не порушує норм міжнародного права, а є контрзаходом проти держави-агресора, а росія зобов’язанна компенсувати всі збитки, нанесені Україні.

«Це важливе політичне рішення для України, яке, я не маю сумнівів, переросте у реальні дії європейської спільноти. І ми будемо відновлювати інфраструктуру та житлові обʼєкти коштом росії, а не власними чи коштом партнерів. Однак, значно ефективніше не компенсовувати збитки, а попередити їх. Тому під час свого виступу в ПАРЄ я вкотре закликав Європу надати Україні ще більше зброї та боєприпасів, включно з системами ППО та літаками», – коментує Павло Бакунець.

Відео