Європарламент визнав українські водійські права: тепер рішення за Радою ЄС | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Європарламент визнав українські водійські права: тепер рішення за Радою ЄС
07 Липня, 19:43

Європарламент визнав українські водійські права: тепер рішення за Радою ЄС

Сьогодні Європарламент підтримав пропозицію звільнити українських біженців від обов’язку обмінювати водійські права на посвідчення ЄС. Про це пише Кореспондент.

Лише через два тижні після того, як Єврокомісія представила свою пропозицію, євродепутати погодились визнати водійські права українських біженців у ЄС. “За” проголосував 561, “проти” – 6, “утрималися” – 5.

«Зазначається, що українці, які втекли від російського вторгнення та отримали статус тимчасового захисту, зможуть продовжувати користуватися українськими водійськими посвідченнями без необхідності обмінювати їх на водійські права ЄС, доки вони користуються цим статусом», — йдеться у повідомленні пресслужби Європарламенту.

Українські біженці, які працювали водіями вантажівок і автобусів, зможуть здобути визнання своїх українських сертифікатів професійної компетентності в ЄС після короткого курсу навчання та тесту. Це дасть їм можливість працювати в ЄС у період тимчасового захисту і допомагати експортувати українські товари.

Тепер рішення має офіційно ухвалити Рада ЄС. Регламент набуде чинності за п’ять днів після його публікації в Офіційному журналі ЄС.

Відео