Європарламент закликав створити спецтрибунал для путіна та Лукашенка | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Європарламент закликав створити спецтрибунал для путіна та Лукашенка
19 Січня, 14:47

Європарламент закликав створити спецтрибунал для путіна та Лукашенка

Європарламент ухвалив резолюцію, у якій закликає створити спецтрибунал для того, щоб притягнути політичне та військове керівництво росії та Білорусі до відповідальності за злочини проти України.

Як повідомляє Громадське, резолюцію підтримали 472 євродепутати, 19 були проти, а ще 33 депутати утрималися.

Євродепутати закликають Євросоюз у тісній співпраці з Україною та міжнародними партнерами домогтися створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування політичного та військового керівництва Росії та її союзників.

«Створення трибуналу заповнило б вакуум у міжнародному кримінальному правосудді та доповнило зусилля Міжнародного кримінального суду, оскільки він наразі не може розслідувати злочин агресії, коли йдеться про Україну», — пояснюють у Європарламенті.

Точні умови та склад спецтрибуналу ще мають визначити, але євродепутати наголошують, що він повинен мати юрисдикцію розслідувати не лише дії володимира путіна та політично-військового керівництва росії, а й Олександра Лукашенка та його наближених у Білорусі.

Депутати закликають негайно розпочати підготовку до створення спецтрибуналу та зосередитись на створенні механізмів для співпраці з Україною. 

Президент Володимир Зеленський привітав ухвалення резолюції та закликав усіх партнерів підтримати такий трибунал.

Відео