Європейський союз визнав українські Covid-сертифікати у додатку «Дія» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Європейський союз визнав українські Covid-сертифікати у додатку «Дія»
19 Серпня, 17:17

Європейський союз визнав українські Covid-сертифікати у додатку «Дія»

COVID-сертифікати, видані Україною, будуть прийматися для поїздок в країни Європейського Союзу з 20 серпня. Таке рішення ухвалила Європейська комісія, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на пресслужбу ЄК.

Як повідомлялося, Європейський Союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в додатку «Дія» відповідають європейськимзаявили у Міністерстві цифрової трансформації України.

У четвер Європейська комісія ухвалила рішення про еквівалентність сертифікатів для України, Північної Македонії і Туреччини.

«Це означає, що країни будуть підключені до системи ЄС, і що COVID-сертифікати, видані Північної Македонією, Туреччиною і Україною, будуть прийматися в ЄС з завтрашнього дня на тих же умовах, що і цифрові COVID-сертифікати ЄС», – повідомили в Єврокомісії.

Зі свого боку,  Північна Македонія, Туреччина і Україна погодилися визнати цифровий COVID-сертифікат ЄС для поїздок з Євросоюзу до своїх країн.

«Три ухвалені сьогодні рішення набудуть чинності з завтрашнього дня, 20 серпня 2021 року, і доступні онлайн», – підкреслили в Єврокомісії.

На 20 серпня анонсований брифінг представників Мінцифри, МОЗ та ЄС, на якому розкажуть про проєкт, його технічну частину, як все буде працювати та коли українці зможуть подорожувати з сертифікатами в «Дії». У брифінгу візьме участь посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

COVID-сертифікат — це документ у «Дії», який підтверджуватиме статус про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або те, що людина одужала від коронавірусної хвороби.

Фото: Українська правда

Відео