Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Євросоюз схвалив Україні четвертий транш військової допомоги на 500 млн євро
24 Травня, 17:45

Євросоюз схвалив Україні четвертий транш військової допомоги на 500 млн євро

Рада Європейського Союзу ухвалила виділення четвертого траншу з Європейського фонду миру (EPF) у розмірі 500 млн євро для підтримки українських військових. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

«Історія завтрашнього дня пишеться сьогодні на полях битв України. З цими 500 млн євро ЄС виділив загалом 2 млрд євро на підтримку постачання військової техніки для ЗСУ. Ця підтримка є лише частиною зусиль Європи, спрямованих на те, аби допомогти Україні захистити себе. ЄС та його держави-члени сповнені рішучості продовжувати. Ми робили це від початку війни і продовжуватимемо до кінця», — заявив верховний представник із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

З нового траншу 490 млн євро направлять на постачання військового обладнання згідно з заявками уряду України. Інші 10 млн євро – на закупівлю палива, аптечок та засобів індивідуального захисту.

Крім того, 20 травня ЄС виплатив другий транш надзвичайної макрофінансової допомоги для України розміром 600 мільйонів євро. Це частина пакета в 1,2 мільярда євро, який Рада ЄС затвердила 21 лютого, напередодні повномасштабного вторгнення росії.

Ці гроші надали для підтримання стійкості, дієздатності України та її економіки. У березні ми отримали перші 600 млн євро двома траншами.

Схожі новини