Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Ніхто так просто здаватися не буде»: громади, які приєднали до Львівської ОТГ, виходять на протести
01 Червня, 16:46
logo-black

«Ніхто так просто здаватися не буде»: громади, які приєднали до Львівської ОТГ, виходять на протести

Сьогодні на Львівщині тривають протести. Сільські та селищні громади, які насильно приєднали до так званої Львівської ОТГ, перекривають дороги. Кажуть, акції проходитимуть доти, поки влада не зверне на них уваги.

«Ніхто так просто здаватися не буде. Ніхто не може ігнорувати законне право мешканців та їхнє рішення самостійно створювати ОТГ. З сьогоднішнього дня розпочинаються акції протестів по всіх громадах, яких насильно приєднали до Львівської ОТГ, – говорить Володимир Доманський, голова Брюховицької ОТГ. – Влада і дальше продовжує нас ігнорувати. В п’ятницю ми з представниками інших громад прийшли до ЛОДА, аби вручити звернення заступнику голови адміністрації, але до нас ніхто не вийшов. Ми зареєстрували документ. І зараз продовжуємо свою боротьбу».

Сьогодні люди перекрили дороги у Малехові, Винниках, Дублянах, Грибовичах, Чишках та Підрясному. Безперервно ходять, дотримуючись дистанції, по пішохідному переходу. В руках тримають плакати. Через акції довкола Львова утворились довжелезні черги з автомобілів.

«В Дублянах автомобілі об’їжджають з усіх сторін. Твориться якийсь армагедон. Тут на перехресті я такого ще не бачив. Люди пішли на такі відчайдушні заходи через те, що Дубляни позбавили місцевого самоврядування. Фактично місто, де живе 10 тис. населення, перетворюють на спальний район Львова. Мешканці Дублян навіть не будуть мати жодного представника в міській раді. Дублянська ОТГ мала бути однією з найспроможніших громад у Жовківському районі. Бюджет мав бути понад 100 мільйон гривень,» – говорить активіст Віталій Горбатенко.

За словами чоловіка, попри дощ, люди не планують розходитися. Відстоюватимуть своє право і далі.

Нагадаємо, 27 травня уряд погодив створення Львівської ОТГ, у склад якої мають увійти 18 навколишніх населених пунктів. Зокрема Брюховичі, Дубляни, Винники, Рудненська селищна рада, Грибовицька із Великими та Малими Грибовичами, Збиранкою, Гряда, Воля-Гомулецька, Зашківська разом із Завадовим, Зарудцями, Лисиничі та Підбірці, Малехів, Рясне-Руської, Підрясне.

Схожі новини