Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Їхали додому поспати: як у Львові підраховують голоси на місцевих виборах 2020 року
26 Жовтня, 20:18

Їхали додому поспати: як у Львові підраховують голоси на місцевих виборах 2020 року

Ілона Орнат

До обіду, 26 жовтня, до ТВК надійшли бюлетені лише з 40 дільниць, хоча всього у Львівській області їхня кількість – понад 300. Процедура підрахунку голосів за новим Виборчим кодексом виявилась надто складною для членів виборчих комісій. Голоси досі рахують. Про це розповіла громадська омбудсменка зі захисту виборчих прав у Львівській області Ярина Гаєцька-Колотило під час пресконференції.

«Ми фіксували випадки, коли члени комісій, які вже підрахували бюлетені, їхали додому спати. Згідно з процедурою це заборонено, але ми констатуємо факт, що люди мають властивість втомлюватись, а процедура підрахунку є складною і виснажливою. Вони просто не витримують навантаження», – розповіла Гаєцька-Колотило.

За словами омбудсменки для перерахунку голосів члени ДВК повинні повертатися до своїх дільниць. Однак багато з них робили це у коридорах ТВК або ж у власних автомобілях. А це результат непрофесійності членів комісій.

Загалом Ярина Гаєцька-Колотило відзначила, що на Львівщині зафіксували 266 звернень до поліції з різних дільниць. Правоохоронці реагували швидко, складали адмінпротоколи, переважно за нищення бюлетенів виборцями, за порушення агітації в день виборів і кілька протоколів стосувались порушення карантинних заходів. Також на Львівщині склали 5 протоколів, за якими можуть бути відкриті кримінальні впровадження.

630_360_1570015811-488-3
Ярина Гаєцька-Колотило. Фото : пресклуб

«Люди недооцінюють місцеві вибори, не довіряють місцевій владі і не вірять, що їхній голос вплине на життя громади. Нам ще треба навчитися бути не лише громадянами України, а й співгромадянами своїх громад», – вважає Ярина Гаєцька-Колотило.

Вона також зазначила, що явка на місцевих виборах 2020 року в Україні склала близько 35% і цей показник став рекордно низьким щодо активності виборців.

Схожі новини