Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Імунітет після застуди захищає від COVID-19: нове дослідження
23 Листопада, 13:13

Імунітет після застуди захищає від COVID-19: нове дослідження

Природній імунітет до коронавірусу трапляється два рази частіше, аніж передбачали експерти. Мільйони людей мають захисні Т-клітини від перенесених аналогічних вірусів простуди. Про це заявляють результати дослідження Public Health England, пише «Українська правда».

Т-клітини – необхідні для того, аби вбивати інші клітини людини, які вже інфіковані коронавірусом, щоби вони не могли заразити інші. Антитіла і інші частини імунної системи не можуть проникнути до вірусу, коли він вже інфікував організм. 

Дослідження, яке проводили в червні серед 2847 британських медиків, поліції і пожежників, показало, що 25% з них мали високий рівень Т-клітин, які розпізнають COVID-19. 

Це набагато більше, аніж аналогічні дослідження про антитіла, які виявляли не більше 6% позитивних результатів COVID-19. 

За оцінкою експертів відділу біостатистики Кембриджського університету, 7,37 мільйонів людей вже заразилися коронавірусом і відповідно матимуть імунітет. 

Водночас дослідження Public Health England каже, що пропорція людей з імунітетом може бути насправді вищою і дорівнювати 14 мільйонам людей або й більше. 

Досі більшість дослідників звертали більшу увагу на антитіла, які нейтралізують вірус до того, як він потрапляє в клітини організму. 

Порівняно з цим, Т-клітини проникають саме в ті клітини, які вже інфіковані вірусом і вбивають їх. 

Схожі новини