Імунізованих китайською вакциною CoronaVac пускатимуть у Європу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Імунізованих китайською вакциною CoronaVac пускатимуть у Європу
22 Лютого, 20:24

Імунізованих китайською вакциною CoronaVac пускатимуть у Європу

Держави ЄС спільно ухвалили оновлені рекомендації для держав-членів щодо допуску вакцинованих подорожуючих, у тому числі з метою туризму, які відкривають можливості для туризму після щеплення CoronaVac. Про це йдеться у рішенні Ради Євросоюзу, пише ЄвроПравда.

Ключова зміна, що має вагу для українців, стосується переліку вакцин, щеплення якими дає дозвіл на подорожі до держав ЄС. Зараз схваленими для використання у ЄС є вакцини від 5 виробників: Пфайзер, Модерна, Астразенека, Джонсон і Джонсон та Новавакс.

Між тим, в Україні особливо популярною є також китайська вакцина CoronaVac від Sinovac. Вона схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), але не отримала схвалення для застосування в самому ЄС. Через це досі вона давала дозвіл на в’їзд лише до невеликої кількості держав ЄС. Нове рішення знімає цю проблему.

“Держави-члени мають зняти тимчасові обмеження на несуттєві поїздки для осіб, вакцинованих вакцинами, схваленими ЄС або ВООЗ, у разі якщо отримали останню дозу початкової вакцинації не менше ніж за 14 днів та не більше ніж за 270 днів до в’їзду, або якщо отримали бустерну дозу”, – пояснили в Раді ЄС.

Утім, за новими правилами, для вакцинованих китайською вакциною можуть встановлювати особливі правила в’їзду, зокрема, вимагати надати ПЛР-тест або вимагати самоізоляції по прибуттю, навіть якщо для осіб, що щеплені схваленими в ЄС вакцинами, такою вимоги не висувають.

Також рекомендується дозволити в’їзд для не щеплених дітей до 18 років, але до них можуть висувати вимогу про самоізоляцію.

Нові рекомендації мають запрацювати від 1 березня. Рішення про конкретну схему допуску кожна держава ухвалює самостійно, однак низка держав ЄС (включаючи Німеччину, Францію тощо), як правило, схвалюють правила в’їзду відповідно до рекомендацій Ради ЄС.

Відео