Інноваційні ліки від COVID для Львіщини: хто має шанс отримати | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Інноваційні ліки від COVID для Львіщини: хто має шанс отримати
29 Вересня, 18:25

Інноваційні ліки від COVID для Львіщини: хто має шанс отримати

На Львівщину до кінця тижня планують доставити партію американських ліків від Сovid-19. Йдеться про Бамланівімаб (Bamlanivimab) та Етесевімаб (Etesevimab). Це інноваційні препарати, які лікують коронавірус завдяки моноклональним антитілам, пише «Твоє Місто».

Ліки вироблені у США, в Україну передали за сприяння Посольства України в США як гуманітарний вантаж. За даними МОЗу, в Україну ліки прибули 21 вересня. Зокрема, доставили 20 тис. флаконів Бамланівімабу та 40 тис. флаконів Етесевімабу. Загальна вартість гуманітарного вантажу у вигляді 60 тисяч флаконів лікарських препаратів сягає 20 мільйонів доларів.

До кінця цього тижня Бамланівімаб та Етесевімаб мають доїхати до кожної області, і на Львівщину зокрема.

«Інноваційні ліки ще на Львівщину не надійшли. Керівник бази з спецпостачання уже контактував з логістами, які зазначили, що ліки вже сьогодні-завтра мають прибути на Львівщину. Проте коли саме і в якій кількості – не відомо», – каже керівник обласної медицини Орест Чемерис.

За його словами, ці препарати лікують коронавірус завдяки моноклональним антитілам.

«Ці моноклональні тіла блокують потрапляння вірусу в організм. Ліки використовуватимуть виключно у медзакладах, тобто для тих пацієнтів, яких лікують у стаціонарах. Вони рекомендовані для пацієнтів із легким та середнім ступенем тяжкості перебігу коронавірусної хвороби, особливо за наявності ризику переходу у важку форму», – додав Орест Чемерис.

У США сімейні лікарні призначали ці препарати для хворих з коронавірусом, що видужують вдома, щоб вони не потрапили в стаціонари. Особливо якщо ці хворі є в групі ризику, мають супутні захворювання.

  • 0
  • 570
Відео