Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Іноземці не зможуть купувати українську землю: законопроєкт по ринку землі з правками
04 Січня, 09:48

Іноземці не зможуть купувати українську землю: законопроєкт по ринку землі з правками

Законопроєкт про обіг земель сільгосппризначення №2278-10, який подвали з правками до другого читання, забороняє іноземцям набувати право власності на земельні ділянки. Ця заборона може втратити чинність, коли продаж землі іноземцям схвалять на референдумі. Про це йдеться на сайті Верховної Ради. 

Згідно із законопроєктом, набувати право власності на землю сільгосппризначення можуть громадяни України, юрособи України, створені і зареєстровані за українським законодавством, учасниками яких є лише громадяни України та/або держава та/або територіальні громади, територіальні громади та держава.

Право власності на земельні ділянки можуть набувати банки і кредитні установи в порядку звернення стягнення на них як предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути відчужені банками і кредитними установами на торгах протягом 2 років з дня набуття права власності.

Водночас юрособи, засновниками або кінцевими бенефіціарами яких є особи, які не є громадянами України, можуть набувати право власності на землю сільгосппризначення з дня та за умови схвалення цього на референдумі.

Забороняється право власності на земельні ділянки юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземці. Вони не можуть придбати землі державної та комунальної власності, а також землі, виділені власникам паїв, і які розташовані ближче 50 км від держкордону України (крім держкордону, який проходить по морю). Також така заборона стосується громадян Росії, осіб, які належали або належать до терористичних організацій, іноземних держав, юросіб, де неможливо встановити кінцевого бенефіціара та бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах. На українську землю не можуть претендувати фізичні та юрособи, стосовно яких застосовані санкції, та юрособи, зареєстровані у державах, включених до списку тих, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Відповідно до законопроєкту, загальна площа земельних ділянок сільгосппризначення у власності громадянина не може перевищувати 10 тисяч гектарів.

У власності юрособи (крім банків і кредитних установ) – не може перевищувати загальної площі земельних ділянок, які можуть перебувати у власності усіх її учасників, але не більше 10 тисяч гектарів.

Розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни земельних ділянок, проводяться у безготівковій формі.

Також не допускатиметься набуття права власності за відплатними договорами у разі відсутності документів, які підтверджують джерела походження коштів або інших активів, за рахунок яких набувається таке право.

Фото: ілюстративне

Схожі новини