Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Азовців» вивезли на окуповані території, бо іншого варіанту порятунку немає — Міноборони
17 Травня, 17:29

«Азовців» вивезли на окуповані території, бо іншого варіанту порятунку немає — Міноборони

В української влади немає іншого способу врятувати військових з «Азовсталі» у Маріуполі, крім того, який використовується зараз. Тобто бійців вивозять на непідконтрольну територію, а згодом мають обміняти. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр на брифінгу.

За її словами, операція з порятунку військових проводиться спільно з Нацгвардією, розвідкою, ЗСУ та Держприкордонслужбою. Ці підрозділи провели перший етап порятунку. Напередодні до тимчасово окупованого Новоазовська евакуювали 53 важкопоранених бійців, і ще 211 бійців евакуювали через гуманітарний коридор у тимчасово окуповану Оленівку. Міністерка реінтеграції повідомляла про 52 важкопоранених.

Операція з порятунку триватиме до повернення військових на підконтрольну Україні територію. Їх мають обміняти на російських військовополонених.

«Військова деблокада неможлива в цій ситуації. Іншої формули порятунку, окрім тієї, яка використовується зараз, не може бути. Це був єдиний вихід», — сказала Маляр.

У росії вже заявляли, що проти обміну, зокрема бійців полку «Азов». За словами Маляр, такі заяви спрямовані на внутрішню російську пропаганду. Натомість Україна продовжує переговори щодо обміну та саму операцію з порятунку.

Схожі новини