Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
INSO-Львів дасть концерт у філармонії до дня народження Моцарта
26 Січня, 10:44

INSO-Львів дасть концерт у філармонії до дня народження Моцарта

30 січня о 18:00 у Львівській національній філармонії академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» виступить із концертом Mozart`s power. Ідея та дата концерту обрані не випадково: впродовж січня світ святкує день народження геніального композитора і концертом оркестр INSO приєднується до святкувань.

Солістами будуть найвідоміші українські музиканти: Валерій Соколов, Катерина Тітова та юна Христина Михайліченко, дириґент – Віталій Протасов.

Розпочне концерт моцартівських шедеврів музика до драми «Тамос, король Єгипту», написана композитором для п’єси барона фон Геблера. Серед 27 клавірних концертів Моцарта є лише два подвійних, а Мі-бемоль мажорний концерт сам Моцарт називав «другим». Композитор написав його у 1799 році для себе та своєї старшої сестри Наннерль (Марії Анни), яка, як і Вольфганг, була дуже талановитою музиканткою. Через декілька років композитор виконав цей твір у Відні разом із своєю ученицею, піаністкою та композиторкою Йозефіною Барбарою Ауернхаммер. Скрипкові концерти написанні в час перебування Моцарта у Зальцбурзі на посаді концертмейстера оркестру, який утримував архієпископ Зальцбурзький.

 

143171301_414726412935577_3134448069043933538_n

Серед усіх концертів Моцарта надзвичайно популярний є П’ятий концерт також називають «Турецьким», через епізоди у фіналі в стилі alla turca. Талант Моцарта до сьогодні залишається чимось феноменальним, тонким плетивом музики великого дару, що об’єднує людство у своєму звучанні. І саме у цьому є сила музики великого австрійця.

Програма: Вольфганг Амадей Моцарт «Тамос, король Єгипту», музика до драми Тобіаса Філіппа фон Ґеблера Концерт для двох фортепіано з оркестром №10 Мі-бемоль мажор, К. 365 Концерт для скрипки з оркестром №5 Ля мажор, K. 219

Квитки можна придбати у касі філармонії та онлайн: https://soldout.ua/booking/305-Mozart-BirthDay.-Mozart%E2%80%99s-power?lang=ua&fbclid=IwAR1uVFyN68NXDkCwVxAhQIXrKMkTI9pOH0AM1ATK6FpNDcbmDyakJXjJIpE

Схожі новини