Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Інженерка, соціологиня і швачка: в Україні дозволили використовувати фемінітиви в офіційній документації
26 Серпня, 09:15

Інженерка, соціологиня і швачка: в Україні дозволили використовувати фемінітиви в офіційній документації

Міністерство економіки внесло зміни до класифікатора професій, які дозволяють за бажанням використовувати фемінітиви у кадровій документації. Відповідний наказ міністра економіки Ігоря Петрашка опублікований 25 серпня на сайті міністерства.

У положенні йдеться, що «професійні назви робіт наводяться у чоловічому роді, окрім назв, які застосовуються виключно у жіночому роді (економка, нянька, покоївка, сестра-господиня, швачка)». Проте відтепер за бажанням можна використовувати і фемінітиви.

«За потребою користувача при внесенні запису про назву роботи до кадрової документації окремого працівника, професійні назви робіт можуть бути адаптовані для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи. Наприклад, інженер — інженерка, верстатник широкого профілю — верстатниця широкого профілю, соціолог — соціологиня», — йдеться в наказі.

Нагадаємо, що уряд затвердив новий український правопис 22 травня 2019 року. Окрім основних змін у нова редакція правопису також передбачає і використання в українській мові фемінітивів.

Схожі новини