Історію потрібно повернути в мультитест для вступу у виші – Бакунець | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Історію потрібно повернути в мультитест для вступу у виші – Бакунець
08 Лютого, 10:29

Історію потрібно повернути в мультитест для вступу у виші – Бакунець

У Верховній Раді вимагають повернути історію України в Національний мультипредметний тест. Іспит для школярів стане додатковим мотивом для вивчення історії, і допоможе зміцнювати національну свідомість українців. З відповідним закликом до Міністерства освіти і науки під час сесійного засідання звернувся нардеп Павло Бакунець.

У січні стало відомо, що в цьогорічному  Національному мультипредметному тесті (НМТ) 2023, який замінив ЗНО в часі війни, обов’язковими будуть лише 2 предмети – українська мова та математика. Історію України дозволили складати за бажанням.

Таке рішення викликало обурення громадськості, академічної спільноти та частини політиків. Головний аргумент критиків нововведення – історія є основою національної свідомості, а бажання стерти історію України і її народ є одним з ключових мотивів війни, яку розпочала росія.

Під час останньої сесії Верховної Ради нардеп Павло Бакунець з трибуни закликав повернути історії України статус обовʼязкового предмету.

«Саме спільна історія, разом з мовою та традиціями, формують з маси людей єдиний народ. Наш ворог цілеспрямовано нищив і досі хоче нищити історію, щоб заперечувати сам факт існування України. Долучаюся до закликів академічної спільноти та всіх свідомих громад, які вимагають повернення історії в мультитест», – коментує Павло Бакунець.

Відео