Місцева влада перевірить готовність лікарень до нової хвилі COVID-19: яка епідемічна ситуація зараз | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Місцева влада перевірить готовність лікарень до нової хвилі COVID-19: яка епідемічна ситуація зараз
17 Серпня, 10:09
logo-black

Місцева влада перевірить готовність лікарень до нової хвилі COVID-19: яка епідемічна ситуація зараз

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на черговій селекторній нараді з регіонами в Офісі Президента закликав місцеву владу перевірити готовність медичних закладів, визначених для лікування пацієнтів з COVID-19. Із цим він звернувся до голів обласних державних адміністрацій.

«У червні МОЗ затвердило оновлений перелік закладів, визначивши 257 лікарень для надання стаціонарної чи реанімаційної допомоги пацієнтам з COVID-19. Вони законтрактовані та отримали гроші за надані послуги. Також за цей час регіони поповнили автопарк швидких, які мають чітко слідувати визначеним маршрутом пацієнта, а не везти хворих просто в найближчу лікарню. Поставлено 161 КТ та 148 рентген-апаратів, 165 УЗД апаратів. Це все пішло в лікарні, власниками яких є місцева влада – прошу впевнитися, що це обладнання встановлене та готове надавати допомогу в разі зростання захворюваності на COVID-19», – зауважив міністр охорони здоров’я.

До слова, за попередню добу в лабораторіях Львівщини провели 697 досліджень на коронавірус. 49 занедужавших отримали позитивний результат. Нові хворі – з Львівського – 44  (Львів – 31) та Стрийського – 5 районів.

За увесь час пандемії COVID-19 підтвердили у 138 826 мешканців області. Від ускладнень, спричинених недугою, померли 3 704 людини. Одужали від коронавірусної інфекції 134 243 особи.

Вчора із діагнозом COVID-19 у медичні заклади Львова та області госпіталізували 19 пацієнтів. 119 хворих скерували на самоізоляцію. В реанімації перебуває 20 людей, з них на апаратах ШВЛ – 4.

У стаціонарах лікарень медичну допомогу отримують 185 занедужавших, зокрема:

у Львівській обласній інфекційній лікарні – 45
у Центрі легеневого здоров’я – 29
у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих – 55
у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» – 3
у ЛШМД – 53

 

За 16 серпня в Україні зафіксували 890 нових хворих на коронавірус і 27 летальних випадків. Госпіталізували з COVID-19 чи підозрою на нього 379 українців, одужали 433 особи, повідомило Міністерство охорони здоров’я. Найбільше випадків захворювання зареєстрували у столиці (127), Одеській (111), Харківській (86), Запорізькій (74) та Луганській (68) областях. Серед нових пацієнтів – 81 дитина та 10 медпрацівників.

Нагадаємо, що 15 серпня у світі діагностували понад 522 тисячі нових випадків захворювання на коронавірус, йдеться на сайті Worldometers. Зокрема, у США зафіксували понад 103 тисячі, в Ірані – понад 41 тисячу нових інфікувань, у Британії – понад 28 тисяч випадків. Далі за кількістю хворих у рейтингу знаходяться Індія і Тайланд. Україна серед країн світу займає 77 місце за кількістю нових інфікувань, серед країн Європи – 20 позицію.

В Європі за добовим приростом хвороби лідирують Британія, Росія, Іспанія, а добовою смертністю від коронавірусу – Росія, Франція, Іспанія, Україна у цьому рейтингу – на 7 місці.

Фото: ілюстративне

 

Відео