ІТ-галузь очікує не спад, а зростання, – директор з інжинірингу GlobalLogic Костянтин Пелех | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
ІТ-галузь очікує не спад, а зростання, – директор з інжинірингу GlobalLogic Костянтин Пелех
11 Лютого, 09:14

ІТ-галузь очікує не спад, а зростання, – директор з інжинірингу GlobalLogic Костянтин Пелех

Наталія Павлишин

 

Передчасними і навіть безпідставними є розмови про те, що ІТ-галузь буде на піку лише ще з десять років. Про це 8 лютого розповів директор із інжинірингу компанії GlobalLogic Костянтин Пелех на зустрічі зі студентам кафедри штучного інтелекту Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій «Львівської політехніки».

 

 

Каже, зараз в Україні на ІТ-ринку практично нема продуктових компаній, а здебільшого — сервісні. Тож буде наступний глобальний крок, який почне розвиватися в нашій державі. І це стане чималим викликом для сервісних компаній та для ринку.

«Вже зараз робота змінюється якісно. Зберігається постійний і досить шалений ріст кількості працівників у всіх компаніях — на 20-30% щорічно, – каже Костянтин. –  Нещодавно хтось казав, що у Львові є понад 20 тисяч ІТ-спеціалістів. Також не так давно йшлося про те, що ІТ-галузь — друга бюджетоформуюча галузь в Україні після аграрної. Не думаю, що відбуватиметься спад. Так, відпадають простіші роботи, які можна легко оптимізувати, автоматизувати, а натомість з’являться значно складніші задачі. Також є підстави говорити про те, що в Україні розвиватимуться продуктові ІТ-компанії, яких зараз фактично нема. А крім того, збільшується і кількість іноземних проектів, виконаних саме українськими фахівцями. Тож наші ІТ-спеціалісти будуть точно затребувані ще дуже довго».

 

Також Костянтин Пелех радить молоді не гнатися за закордонною освітою, а вчитися в українських університетах.

 

«У нас залишилася сильна якість освіти. Технології шалено змінюються, тож високу ціну має людина, в якої „прокачаний“ мозок, яка вміє легко вчитися і адаптовуватися до змін. Університет вчить вчитися і розвиває мозок для самого навчання. І це дуже допомагає. Нині важливо розуміти, як і де здобувати нові знання. Адже нема змісту писати і видавати навчальну літературу, бо доки книжка вийде у світ, то інформація вже застаріла. Тому треба вміти знаходити потрібну інформацію в інтернеті, в блогерів».

Відео