Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Італійські правоохоронці хочуть зайнятися народним депутатом з Львівщини
13 Липня, 09:13

Італійські правоохоронці хочуть зайнятися народним депутатом з Львівщини

Суд італійського міста Павія має намір направити запит на відкриття кримінального провадження щодо колишнього товариша по службі військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа – народного депутата України Богдана Матківського. Про це повідомив голова Християнського товариства українців Італії Олесь Городецький на своїй сторінці у Facebook.

Матківський служив у Батальйоні імені генерала Кульчицького разом з Марківим в 2014 році. 12 липня був присутній на засіданні суду, який оголосив вирок Марківу.

“Боротьба буде продовжена! Україна своїх не кидає!” – написав після суду у Facebook.

Суд італійського міста Павія на 24 роки позбавив волі нацгвардійця Віталія Марківа, якого звинуватили у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. Також Марківа зобов’язали виплатити компенсацію родині загиблого.

«Рішення не просто неправове, воно більш подібне на помсту – “вендетту”. Адже, суд не лише прийняв всі аргументи прокурора і відкинув всі докази захисту, а й не взяв до уваги пом’якшуючі обставини, які визнаються навіть відвертим злочинцям. До Віталія поставилися гірше, ніж до вбивці-рецидивіста», – зазначив адвокат Марківа Рафаелле Делла Валле.

Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення Нацгвардії імені Кульчицького Віталія Марківа затримали 30 червня 2017 року в Італії. Він має подвійне громадянство України та Італії, тому його судили за італійськими законами.

Затриманий заперечував свою причетність до смерті Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова, який теж загинув.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини