Їв домашній консервований паштет: мостиські медики рятують львів’янина зі симптомами ботулізму | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Їв домашній консервований паштет: мостиські медики рятують львів’янина зі симптомами ботулізму
27 Січня, 14:14

Їв домашній консервований паштет: мостиські медики рятують львів’янина зі симптомами ботулізму

До Мостиської центральної районної лікарні з симптомами ботулізму госпіталізували львів’янина. Напередодні пацієнт вживав домашній консервований паштет, повідомляє Львівський портал.

«Паштет чоловік з’їв сам, тому, крім нього, на щастя, ніхто не постраждав. Через добу у нього з’явились перші симптоми: опущення повік, розширення зіниць та порушення зору. Він звернувся до медиків, які запідозрили у нього ботулізм», – розповіла головна епідеміологиня Львівської області, очільниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Тімко-Іванченко.

Пацієнтові ввели п’ятикомпонентний протибутулінічний антитоксин та відібрали матеріал для дослідження в лабораторії. За словами Наталії Тімко-Іванченко, на Львівщині цього антитоксину залишилося ще три ампули. Відтак медики звернулись до МОЗу, аби отримати ще декілька ампул.

Зазначимо, що наразі пацієнтів з інфекційними захворюваннями госпіталізують в інфекційні відділення районних медзакладів, бо у Львівській обласній інфекційній лікарні надають допомогу хворим на коронавірус.

Це вже другий випадок ботулізму у цьому році. Перший випадок був зафіксований на початку січня. До Мостиської лікарні госпіталізували 27-річного чоловіка, якому стало погано після вживання магазинних консервів. Чоловік споживав шпроти та мідії, які придбав у супермаркеті «Ашан» на вулиці Чорновола, а також червону рибу, приготовану вдома.

Нагадаємо, що ботулізм – це харчове отруєння, яке може призвести до тяжких наслідків. Його причиною найчастіше стають продукти домашнього консервування – м’ясо, риба, рідше – овочі. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти. Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м’яса (ковбаси, шинки).

Симптоми ботулізму: порушення близького зору, сильно виражена сухість у роті, важко говорити, підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, запаморочення, нудота, блювання, послаблення випорожнень, а потім – стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп), ураження м’язів шиї та кінцівок.

Фото: ілюстративне

Відео