«Із нами відходи сортують уже 300 родин»: Миколаївська “Еко Платформа” відсвяткувала першу річницю діяльності | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Із нами відходи сортують уже 300 родин»: Миколаївська “Еко Платформа” відсвяткувала першу річницю діяльності
20 Жовтня, 14:35
logo-black

«Із нами відходи сортують уже 300 родин»: Миколаївська “Еко Платформа” відсвяткувала першу річницю діяльності

Вікторія Ничта

Єдина Миколаївська ГО “Еко Платформа” відсвяткувала рік своєї діяльності. За цей час троє дівчат-засновниць зуміли втілили у життя багато цікавих проєктів та здобули чимало прихильників сортування відходів.

«Цей рік був для нас і важкий, і цікавий, — розповідає одна із засновниць «Еко Платформи» Оля Марків. – А ще багатим на нові здобутки й досягнення. Зараз, разом із нами сортують відходи вже понад 300 родин, багато установ та навіть сусідні села».

Святкування розпочали презентацією книги екоказок отця Олега Кобеля. У дитячих грайливих розповідях автор доносив важливе: про відповідальність, не чинити підпалів сухотрав’я, реагувати на незаконні вирубки лісу та його засмічення.

 

“Це найкращий подарунок до Дня Народження сортувального центру — коли очі у дітей світяться від радості та пізнання світу”, – зауважують активістки.

Та додають, що за рік роботи команда «Еко Платформи» має чималі здобутки.

«Не знаю, чи можна наші досягнення вважати достойним здобутком, але, все ж вони є, — продовжує Оля Марків. – За час нашої діяльності ми передали на перероблювання 6 т 829 кг вторсировини; 2 т 817 кг макулатури; 2 т 680 кг скла; 775 кг 650 г пластику; 170 кг 500 г тетрапаку; 77 кг бляшанок; 29 кг 400 г алюмінію; 278 кг 800 г поліетиленових пакетів; і навіть побутову техніку. Найбільше тішить те, що папір переданий на перероблювання зберіг 35 дерев. Окрім цього, впродовж року ми провадили і активну просвітницьку діяльність. У школах міста прочитали 14 еколекцій, провели 7 екскурсій до сортувального цеху, 2 тематичні конкурси, 2 майстер-класи. Звичайно, що через пандемію коронавірусу не могли працювати у повну силу, але сподіваюся, що вже скоро усе надолужимо. Також, за нашої ініціативи у Миколаївський район два рази приїздив «Еко бус» де охочі, абсолютно безкоштовно могли здати небезпечні відходи. А ще нам вдалося налагодити співпрацю з місцевими виробниками задля поширення та пропагування екопродукції. Сподіваюся, що наступний рік стане ще успішнішим і поступово на вдасться очистити Миколаїв від сміття».

Відео